Zimbabwe


CLASAMENTE FOTBAL


Alege ţara



Clasament Zimbabwe

Clasament Zimbabwe


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Platinum FC 29 65 20 5 4 47 14 33
2 Ngezi Platinum Stars 29 60 19 3 7 46 20 26
3 Chicken Inn 29 54 15 9 5 40 21 19
4 Triangle FC 29 48 15 3 11 37 29 8
5 CAPS United FC 29 44 11 11 7 31 23 8
6 Highlanders FC 29 44 12 8 9 28 22 6
7 Harare City 29 42 9 15 5 24 21 3
8 Black Rhinos FC 29 41 10 11 8 33 26 7
9 Herentals FC 29 41 10 11 8 21 22 -1
10 ZPC Kariba 29 38 10 11 8 24 24 0
11 Dynamos FC 29 34 8 10 11 22 31 -9
12 Chapungu United 29 33 8 9 12 23 32 -9
13 Nichrut FC 29 32 8 8 13 27 32 -5
14 Bulawayo Chiefs 29 32 7 11 11 24 30 -6
15 Yadah FC 29 32 7 11 11 28 38 -10
16 Mutare City Rovers 29 22 5 7 17 22 47 -25
17 Bulawayo City 29 19 5 4 20 23 40 -17
18 Shabanie Mine 29 19 2 13 14 24 52 -28

Clasament Zimbabwe


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Platinum FC 29 65 20 5 4 47 14 33
2 Ngezi Platinum Stars 29 60 19 3 7 46 20 26
3 Chicken Inn 29 54 15 9 5 40 21 19
4 Triangle FC 29 48 15 3 11 37 29 8
5 CAPS United FC 29 44 11 11 7 31 23 8
6 Highlanders FC 29 44 12 8 9 28 22 6
7 Harare City 29 42 9 15 5 24 21 3
8 Black Rhinos FC 29 41 10 11 8 33 26 7
9 Herentals FC 29 41 10 11 8 21 22 -1
10 ZPC Kariba 29 38 10 11 8 24 24 0
11 Dynamos FC 29 34 8 10 11 22 31 -9
12 Chapungu United 29 33 8 9 12 23 32 -9
13 Nichrut FC 29 32 8 8 13 27 32 -5
14 Bulawayo Chiefs 29 32 7 11 11 24 30 -6
15 Yadah FC 29 32 7 11 11 28 38 -10
16 Mutare City Rovers 29 22 5 7 17 22 47 -25
17 Bulawayo City 29 19 5 4 20 23 40 -17
18 Shabanie Mine 29 19 2 13 14 24 52 -28
14.10.2018
15:00 Dynamos FC 2-1 CAPS United FC
15:00 Shabanie Mine 1-1 Highlanders FC
13.10.2018
15:00 Black Rhinos FC 1-1 Harare City
01.10.2018
15:00 Yadah FC 1-1 ZPC Kariba
30.09.2018
15:00 Bulawayo Chiefs 1-1 Nichrut FC
15:00 CAPS United FC 0-0 Highlanders FC
15:00 Chapungu United 1-0 Shabanie Mine
15:00 Herentals FC 2-1 Mutare City Rovers
29.09.2018
15:00 Black Rhinos FC 3-1 Triangle FC
15:00 Bulawayo City 1-0 Ngezi Platinum Stars
15:00 Harare City 0-0 Chicken Inn
15:00 Platinum FC 2-0 Dynamos FC
20.10.2018
15:00 Chicken Inn - Bulawayo Chiefs
15:00 Ngezi Platinum Stars - Chapungu United
15:00 Nichrut FC - Platinum FC
15:00 ZPC Kariba - CAPS United FC
21.10.2018
15:00 Dynamos FC - Black Rhinos FC
15:00 Highlanders FC - Bulawayo City
15:00 Mutare City Rovers - Yadah FC
15:00 Shabanie Mine - Harare City
15:00 Triangle FC - Herentals FC
27.10.2018
15:00 Black Rhinos FC - Nichrut FC
15:00 Bulawayo Chiefs - Shabanie Mine
15:00 Bulawayo City - ZPC Kariba
Clasamente.ro îţi prezintă programul meciurilor din Zimbabwe. Orele de început ale meciurilor de fotbal din Zimbabwe sunt afişate în fusul orar al României. Rezultate meciuri Zimbabwe, program meciuri etapa trecută, etapa curentă şi etapa viitoare din Zimbabwe.

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare