Ucraina


CLASAMENTE FOTBAL


Alege ţara



Clasament Ucraina

Clasament Ukraine


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Shakhtar Donetsk 28 66 21 3 4 66 21 45
2 Dynamo Kiev 28 63 19 6 3 59 23 36
3 Vorskla 28 44 13 5 10 34 33 1
4 Zorya Lugansk 28 40 10 10 8 42 39 3
5 FC Mariupol 28 36 10 6 12 35 37 -2
6 Veres Rivne 28 33 7 12 9 27 27 0
7 PFK Aleksandriya 28 33 6 15 7 25 25 0
8 Olimpik Donetsk 28 33 8 9 11 28 32 -4
9 Karpaty Lviv 28 32 7 11 10 22 41 -19
10 Zirka Kropyvnytskyi 28 27 6 9 13 19 37 -18
11 Stal Kamianske 28 23 5 8 15 19 37 -18
12 Chernomorets Od. 28 22 4 10 14 22 46 -24

Clasament Ukraine


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Shakhtar Donetsk 28 66 21 3 4 66 21 45
2 Dynamo Kiev 28 63 19 6 3 59 23 36
3 Vorskla 28 44 13 5 10 34 33 1
4 Zorya Lugansk 28 40 10 10 8 42 39 3
5 FC Mariupol 28 36 10 6 12 35 37 -2
6 Veres Rivne 28 33 7 12 9 27 27 0
7 PFK Aleksandriya 28 33 6 15 7 25 25 0
8 Olimpik Donetsk 28 33 8 9 11 28 32 -4
9 Karpaty Lviv 28 32 7 11 10 22 41 -19
10 Zirka Kropyvnytskyi 28 27 6 9 13 19 37 -18
11 Stal Kamianske 28 23 5 8 15 19 37 -18
12 Chernomorets Od. 28 22 4 10 14 22 46 -24
22.04.2018
16:00 Veres Rivne 1-4 Dynamo Kiev
13:00 Olimpik Donetsk 0-2 Karpaty Lviv
13:00 Zorya Lugansk 3-1 FC Mariupol
21.04.2018
16:00 Shakhtar Donetsk 4-2 Vorskla
13:00 Chernomorets Od. 1-3 PFK Aleksandriya
13:00 Stal Kamianske 1-1 Zirka Kropyvnytskyi
15.04.2018
18:30 Stal Kamianske 0-1 Karpaty Lviv
18:30 Zorya Lugansk 0-3 Vorskla
16:00 Zirka Kropyvnytskyi 2-1 Chernomorets Od.
13:00 Olimpik Donetsk 0-0 PFK Aleksandriya
14.04.2018
16:00 Shakhtar Donetsk 0-1 Dynamo Kiev
13:00 FC Mariupol 2-0 Veres Rivne
27.04.2018
16:00 FC Mariupol - Shakhtar Donetsk
28.04.2018
13:00 Karpaty Lviv - PFK Aleksandriya
13:00 Zirka Kropyvnytskyi - Olimpik Donetsk
16:00 Stal Kamianske - Chernomorets Od.
29.04.2018
13:00 Zorya Lugansk - Veres Rivne
18:30 Vorskla - Dynamo Kiev
05.05.2018
16:00 Chernomorets Od. - Karpaty Lviv
16:00 Dynamo Kiev - FC Mariupol
16:00 Olimpik Donetsk - Stal Kamianske
16:00 PFK Aleksandriya - Zirka Kropyvnytskyi
16:00 Shakhtar Donetsk - Zorya Lugansk
16:00 Veres Rivne - Vorskla
Clasamente.ro îţi prezintă programul meciurilor din Ucraina. Orele de început ale meciurilor de fotbal din Ucraina sunt afişate în fusul orar al României. Rezultate meciuri Ucraina, program meciuri etapa trecută, etapa curentă şi etapa viitoare din Ucraina.

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare