Norvegia


CLASAMENTE FOTBAL


Alege ţara



Clasament Tippeligaen Norvegia

Clasament Norway


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Rosenborg BK 25 53 16 5 4 44 21 23
2 SK Brann 25 49 14 7 4 37 24 13
3 Molde FK 25 46 14 4 7 49 30 19
4 FK Haugesund 25 44 13 5 7 37 28 9
5 Ranheim Fotball 25 38 11 5 9 38 42 -4
6 Odd BK 25 37 10 7 8 37 29 8
7 Valerenga 25 37 10 7 8 36 38 -2
8 Kristiansund BK 25 34 9 7 9 37 36 1
9 Tromso IL 25 33 10 3 12 36 38 -2
10 Sarpsborg 08 25 32 9 5 11 39 35 4
11 FK Bodo/Glimt 25 27 6 9 10 28 31 -3
12 Stromsgodset IF 25 26 6 8 11 38 39 -1
13 Lillestrom SK 25 26 6 8 11 27 38 -11
14 IK Start 25 26 7 5 13 25 42 -17
15 Stabaek 25 24 5 9 11 30 44 -14
16 Sandefjord 25 16 2 10 13 25 48 -23

Clasament Norway


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Rosenborg BK 25 53 16 5 4 44 21 23
2 SK Brann 25 49 14 7 4 37 24 13
3 Molde FK 25 46 14 4 7 49 30 19
4 FK Haugesund 25 44 13 5 7 37 28 9
5 Ranheim Fotball 25 38 11 5 9 38 42 -4
6 Odd BK 25 37 10 7 8 37 29 8
7 Valerenga 25 37 10 7 8 36 38 -2
8 Kristiansund BK 25 34 9 7 9 37 36 1
9 Tromso IL 25 33 10 3 12 36 38 -2
10 Sarpsborg 08 25 32 9 5 11 39 35 4
11 FK Bodo/Glimt 25 27 6 9 10 28 31 -3
12 Stromsgodset IF 25 26 6 8 11 38 39 -1
13 Lillestrom SK 25 26 6 8 11 27 38 -11
14 IK Start 25 26 7 5 13 25 42 -17
15 Stabaek 25 24 5 9 11 30 44 -14
16 Sandefjord 25 16 2 10 13 25 48 -23
07.10.2018
20:00 SK Brann 1-1 Lillestrom SK
18:00 FK Bodo/Glimt 0-1 Molde FK
18:00 IK Start 1-0 Sarpsborg 08
18:00 Kristiansund BK 5-1 Tromso IL
18:00 Odd BK 2-0 Ranheim Fotball
18:00 Rosenborg BK 1-1 Sandefjord
06.10.2018
18:00 Stromsgodset IF 0-1 FK Haugesund
15:30 Stabaek 1-1 Valerenga
01.10.2018
19:00 Tromso IL 2-1 SK Brann
30.09.2018
20:00 Molde FK 1-0 Rosenborg BK
18:00 FK Haugesund 1-0 FK Bodo/Glimt
18:00 Lillestrom SK 3-2 Stabaek
20.10.2018
18:00 Sandefjord - Stromsgodset IF
21.10.2018
18:00 FK Haugesund - Odd BK
18:00 Lillestrom SK - Rosenborg BK
18:00 Ranheim Fotball - FK Bodo/Glimt
18:00 Tromso IL - IK Start
18:00 Valerenga - Kristiansund BK
20:00 Stabaek - SK Brann
22.10.2018
19:00 Molde FK - Sarpsborg 08
27.10.2018
18:00 Stromsgodset IF - Valerenga
28.10.2018
18:00 FK Bodo/Glimt - Stabaek
18:00 Kristiansund BK - Sandefjord
18:00 Odd BK - Tromso IL
Clasamente.ro îţi prezintă programul meciurilor din Tippeligaen Norvegia. Orele de început ale meciurilor de fotbal din Tippeligaen Norvegia sunt afişate în fusul orar al României. Rezultate meciuri Tippeligaen Norvegia, program meciuri etapa trecută, etapa curentă şi etapa viitoare din Tippeligaen Norvegia.

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare