Republica Moldova


CLASAMENTE FOTBAL


INTERNAŢIONAL


Alege ţara



Clasament Republica Moldova

TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 Dacia Chisinau20154131810730153108111652349
2 Sheriff Tiraspol20144235910820224106221352646
3 Zimbru Chisinau2012353617106131861062218111939
4 Dinamo-Auto20857222510433910104241315-329
5 FC Zaria Balti2085723191143413109423109429
6 CSF Speranta20767202510433810103341215-527
7 Milsami Orhei2075827171043318810325991026
8 FC Petrocub20431311361031661510127521-2515
9 Academia Chisinau2034131133101186241023559-2213
10 Saxan Ceadir Lunga200515835902741511038420-275
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 Dacia Chisinau20154131810730153108111652349
2 Sheriff Tiraspol20144235910820224106221352646
3 Zimbru Chisinau2012353617106131861062218111939
4 Dinamo-Auto20857222510433910104241315-329
5 FC Zaria Balti2085723191143413109423109429
6 CSF Speranta20767202510433810103341215-527
7 Milsami Orhei2075827171043318810325991026
8 FC Petrocub20431311361031661510127521-2515
9 Academia Chisinau2034131133101186241023559-2213
10 Saxan Ceadir Lunga200515835902741511038420-275
Rezultate
10/11/13
Sheriff Tiraspol
Olimpia Balti
3:0 (2:0)
09/11/13
Milsami Orhei
Zimbru Chisinau
4:2 (2:1)
09/11/13
Speranta Crihana Veche
FC Tiraspol
0:3 (0:0)
08/11/13
Dacia Chisinau
CSCA-Rapid Chisinau
1:1 (0:1)
08/11/13
Academia Chisinau
FC Veris
0:3 (0:1)
08/11/13
Dinamo-Auto
Costuleni
0:1 (0:0)
03/11/13
FC Tiraspol
Milsami Orhei
2:1 (2:1)
03/11/13
Zimbru Chisinau
Academia Chisinau
3:0 (2:0)
02/11/13
Dinamo-Auto
Speranta Crihana Veche
3:0 AWD
02/11/13
FC Veris
Dacia Chisinau
0:0
02/11/13
CSCA-Rapid Chisinau
Sheriff Tiraspol
2:3 (2:2)
02/11/13
Costuleni
Olimpia Balti
5:1 (3:0)
Meciuri programate
23/11/1313:00
FC Veris
Milsami Orhei
-
23/11/1313:00
CSCA-Rapid Chisinau
Academia Chisinau
-
23/11/1313:00
Costuleni
Sheriff Tiraspol
-
24/11/1313:00
Olimpia Balti
Dacia Chisinau
-
24/11/1317:00
FC Tiraspol
Dinamo-Auto
-
24/11/1317:00
Zimbru Chisinau
Speranta Crihana Veche
-
29/11/1313:00
Milsami Orhei
CSCA-Rapid Chisinau
-
29/11/1313:00
Dinamo-Auto
Zimbru Chisinau
-
29/11/1313:00
Academia Chisinau
Olimpia Balti
-
29/11/1317:00
FC Tiraspol
Costuleni
-
30/11/1313:00
Speranta Crihana Veche
FC Veris
-
30/11/1313:00
Dacia Chisinau
Sheriff Tiraspol
-
Clasamente.ro îţi prezintă programul meciurilor din Republica Moldova. Orele de început ale meciurilor de fotbal din Republica Moldova sunt afişate în fusul orar al României. Rezultate meciuri Republica Moldova, program meciuri etapa trecută, etapa curentă şi etapa viitoare din Republica Moldova.

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare