Republica Moldova


CLASAMENTE FOTBAL


INTERNAŢIONAL


Alege ţara



Clasament Republica Moldova

TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 Milsami Orhei2417435015129212751282223103555
2 Dacia Chisinau241743481312831297129121963555
2 FC Veris13922268641112575111431829
3 Sheriff Tiraspol241743561612912389128311874055
4 FC Tiraspol24142849281281334141261515142144
5 Saxan Ceadir Lunga24861020301253498123361122-1030
6 Zimbru Chisinau247611231912336118124351211427
7 Academia Chisinau245217184712318132212219525-2917
8 Costuleni1232713216114712621369-811
8 Dinamo-Auto24421823631231812211211101142-4014
9 FC Zaria Balti244020106612309723121011343-5612
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 Milsami Orhei2417435015129212751282223103555
2 Dacia Chisinau241743481312831297129121963555
2 FC Veris13922268641112575111431829
3 Sheriff Tiraspol241743561612912389128311874055
4 FC Tiraspol24142849281281334141261515142144
5 Saxan Ceadir Lunga24861020301253498123361122-1030
6 Zimbru Chisinau247611231912336118124351211427
7 Academia Chisinau245217184712318132212219525-2917
8 Costuleni1232713216114712621369-811
8 Dinamo-Auto24421823631231812211211101142-4014
9 FC Zaria Balti244020106612309723121011343-5612
Rezultate
10/11/13
Sheriff Tiraspol
Olimpia Balti
3:0 (2:0)
09/11/13
Milsami Orhei
Zimbru Chisinau
4:2 (2:1)
09/11/13
Speranta Crihana Veche
FC Tiraspol
0:3 (0:0)
08/11/13
Dacia Chisinau
CSCA-Rapid Chisinau
1:1 (0:1)
08/11/13
Academia Chisinau
FC Veris
0:3 (0:1)
08/11/13
Dinamo-Auto
Costuleni
0:1 (0:0)
03/11/13
FC Tiraspol
Milsami Orhei
2:1 (2:1)
03/11/13
Zimbru Chisinau
Academia Chisinau
3:0 (2:0)
02/11/13
Dinamo-Auto
Speranta Crihana Veche
3:0 AWD
02/11/13
FC Veris
Dacia Chisinau
0:0
02/11/13
CSCA-Rapid Chisinau
Sheriff Tiraspol
2:3 (2:2)
02/11/13
Costuleni
Olimpia Balti
5:1 (3:0)
Meciuri programate
23/11/1313:00
FC Veris
Milsami Orhei
-
23/11/1313:00
CSCA-Rapid Chisinau
Academia Chisinau
-
23/11/1313:00
Costuleni
Sheriff Tiraspol
-
24/11/1313:00
Olimpia Balti
Dacia Chisinau
-
24/11/1317:00
FC Tiraspol
Dinamo-Auto
-
24/11/1317:00
Zimbru Chisinau
Speranta Crihana Veche
-
29/11/1313:00
Milsami Orhei
CSCA-Rapid Chisinau
-
29/11/1313:00
Dinamo-Auto
Zimbru Chisinau
-
29/11/1313:00
Academia Chisinau
Olimpia Balti
-
29/11/1317:00
FC Tiraspol
Costuleni
-
30/11/1313:00
Speranta Crihana Veche
FC Veris
-
30/11/1313:00
Dacia Chisinau
Sheriff Tiraspol
-
Clasamente.ro îţi prezintă programul meciurilor din Republica Moldova. Orele de început ale meciurilor de fotbal din Republica Moldova sunt afişate în fusul orar al României. Rezultate meciuri Republica Moldova, program meciuri etapa trecută, etapa curentă şi etapa viitoare din Republica Moldova.

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare