RD Congo


CLASAMENTE FOTBAL


INTERNAŢIONAL


Alege ţara



Clasament RD Congo

Group Centre-Sud
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 Tout Puissant Mazembe Englebert181260447972032495401233742
2 SM Sanga Balende181251236954012397111131741
3 FC Saint Eloi Lupopo181071308954014195311672237
4 CS Don Bosco17665251485122079153571124
5 Lubumbashi Sport17557152181344794231114-620
6 JS Groupe Bazano16466151994141313705226-418
7 FC Océan Pacifique184311143392348109207623-1915
8 AS New Soger172787248224399054415-1713
9 US Tshinkunku1743106278224299216418-2112
10 AS Bantous16141162690453117106315-207
Group Ouest
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 AS V. Club181431386962117398102133245
2 DC Motema Pembe1811523012971114794411651838
3 Shark XI FC1811522411971114694411051338
4 RCK1866615159441949225611024
5 MK Etanchéité18657181992431110941479-123
6 AS Dragons/Bilima16457172394231214703459-617
7 Rojolu SC17377172693339138044813-916
8 FC Nord Sport174491528832310139126515-1316
9 TC Elima1533910228323677016415-1212
10 AS Vutuka1511136286114299009419-224
Group Est
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 OC Muungano148242312751112473131181126
2 AS Dauphins Noirs1475219874309373221051126
3 AC Capaco125521397520124503215420
4 AC Nkoy Bilombe134366157430606006015-915
5 CS Eldorado1336413147322105604236-114
6 AS Nika12345917622246612358-812
7 CS Makiso11335817411248722349-912
8 US Socozaki1324713186123710712468-510
Championship play-off
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 Shark XI FC52129422008130121357
2 AS V. Club32105021102011003057
3 SM Sanga Balende32104211001021103227
4 AS Dauphins Noirs420246210113210133-26
5 Tout Puissant Mazembe Englebert11002011002000000023
6 OC Muungano310236110020200216-33
7 FC Saint Eloi Lupopo410326210122200204-43
8 DC Motema Pembe301227201125100102-51
Group Centre-Sud
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 Tout Puissant Mazembe Englebert181260447972032495401233742
2 SM Sanga Balende181251236954012397111131741
3 FC Saint Eloi Lupopo181071308954014195311672237
4 CS Don Bosco17665251485122079153571124
5 Lubumbashi Sport17557152181344794231114-620
6 JS Groupe Bazano16466151994141313705226-418
7 FC Océan Pacifique184311143392348109207623-1915
8 AS New Soger172787248224399054415-1713
9 US Tshinkunku1743106278224299216418-2112
10 AS Bantous16141162690453117106315-207
Group Ouest
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 AS V. Club181431386962117398102133245
2 DC Motema Pembe1811523012971114794411651838
3 Shark XI FC1811522411971114694411051338
4 RCK1866615159441949225611024
5 MK Etanchéité18657181992431110941479-123
6 AS Dragons/Bilima16457172394231214703459-617
7 Rojolu SC17377172693339138044813-916
8 FC Nord Sport174491528832310139126515-1316
9 TC Elima1533910228323677016415-1212
10 AS Vutuka1511136286114299009419-224
Group Est
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 OC Muungano148242312751112473131181126
2 AS Dauphins Noirs1475219874309373221051126
3 AC Capaco125521397520124503215420
4 AC Nkoy Bilombe134366157430606006015-915
5 CS Eldorado1336413147322105604236-114
6 AS Nika12345917622246612358-812
7 CS Makiso11335817411248722349-912
8 US Socozaki1324713186123710712468-510
Championship play-off
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 Shark XI FC52129422008130121357
2 AS V. Club32105021102011003057
3 SM Sanga Balende32104211001021103227
4 AS Dauphins Noirs420246210113210133-26
5 Tout Puissant Mazembe Englebert11002011002000000023
6 OC Muungano310236110020200216-33
7 FC Saint Eloi Lupopo410326210122200204-43
8 DC Motema Pembe301227201125100102-51
Rezultate
26/06/13
TC Elima
TP Mazembe
0:3 AWD
23/06/13
AS V. Club
DC Motema Pembe
0:0
23/06/13
TP Mazembe
FC Saint Eloi Lupopo
1:0
22/06/13
AS Dauphins Noirs
TP Molunge
3:0 AWD
19/06/13
TP Mazembe
DC Virunga
6:0
16/06/13
CS Makiso
US Tshinkunku
0:3 AWD
16/06/13
FC Saint Eloi Lupopo
TP Molunge
3:1
12/06/13
Rojolu SC
DC Virunga
1:1
10/06/13
AS Dauphins Noirs
FC Saint Eloi Lupopo
1:2
09/06/13
CS Don Bosco
CS Makiso
3:0 AWD
09/06/13
SM Sanga Balende
DC Motema Pembe
0:1
06/06/13
US Tshinkunku
DC Virunga
1:0
05/06/13
CS Makiso
Rojolu SC
0:0
05/06/13
TC Elima
AS Dauphins Noirs
0:3 AWD
02/06/13
TP Molunge
OC Muungano
4:1
02/06/13
Rojolu SC
CS Don Bosco
0:4
02/06/13
SM Sanga Balende
FC Saint Eloi Lupopo
2:0
02/06/13
CS Makiso
AS V. Club
0:4
Meciuri programate
Clasamente.ro îţi prezintă programul meciurilor din RD Congo. Orele de început ale meciurilor de fotbal din RD Congo sunt afişate în fusul orar al României. Rezultate meciuri RD Congo, program meciuri etapa trecută, etapa curentă şi etapa viitoare din RD Congo.

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare