Peru


CLASAMENTE FOTBAL


INTERNAŢIONAL


Alege ţara



Clasament Primera División Peru

Apertura
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 Universitario852119743101034211941217
2 Sporting Cristal9441148623174321074616
3 Alianza Atlético10514181454101445104410416
4 Deportivo Municipal104331315411246632199-215
5 Alianza Lima84221510421197421163514
6 Sport Huancayo1035298523063512235114
7 Juan Aurich103521515522187513178014
8 Comerciantes Unidos103341211531194502337112
9 UTC93331414421176512278012
10 Real Garcilaso833211124220524112610-112
11 Ayacucho FC1032510215302695023412-1111
12 Defensor La Bocana10244202052211475023613010
13 Unión Comercio1024410165221455023611-610
14 San Martín9315915520369411236-610
15 Melgar9234131340226852127509
16 Universidad César Vallejo8134912412175401327-36
Clausura
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 Alianza Atlético00000000000000000000
1 Alianza Lima00000000000000000000
1 Ayacucho FC00000000000000000000
1 Comerciantes Unidos00000000000000000000
1 Defensor La Bocana00000000000000000000
1 Deportivo Municipal00000000000000000000
1 Juan Aurich00000000000000000000
1 Melgar00000000000000000000
1 Real Garcilaso00000000000000000000
1 San Martín00000000000000000000
1 Sport Huancayo00000000000000000000
1 Sporting Cristal00000000000000000000
1 Unión Comercio00000000000000000000
1 Universidad César Vallejo00000000000000000000
1 Universitario00000000000000000000
1 UTC00000000000000000000
Apertura
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 Universitario852119743101034211941217
2 Sporting Cristal9441148623174321074616
3 Alianza Atlético10514181454101445104410416
4 Deportivo Municipal104331315411246632199-215
5 Alianza Lima84221510421197421163514
6 Sport Huancayo1035298523063512235114
7 Juan Aurich103521515522187513178014
8 Comerciantes Unidos103341211531194502337112
9 UTC93331414421176512278012
10 Real Garcilaso833211124220524112610-112
11 Ayacucho FC1032510215302695023412-1111
12 Defensor La Bocana10244202052211475023613010
13 Unión Comercio1024410165221455023611-610
14 San Martín9315915520369411236-610
15 Melgar9234131340226852127509
16 Universidad César Vallejo8134912412175401327-36
Clausura
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 Alianza Atlético00000000000000000000
1 Alianza Lima00000000000000000000
1 Ayacucho FC00000000000000000000
1 Comerciantes Unidos00000000000000000000
1 Defensor La Bocana00000000000000000000
1 Deportivo Municipal00000000000000000000
1 Juan Aurich00000000000000000000
1 Melgar00000000000000000000
1 Real Garcilaso00000000000000000000
1 San Martín00000000000000000000
1 Sport Huancayo00000000000000000000
1 Sporting Cristal00000000000000000000
1 Unión Comercio00000000000000000000
1 Universidad César Vallejo00000000000000000000
1 Universitario00000000000000000000
1 UTC00000000000000000000
Rezultate
Group A
10/11/13
Sporting Cristal
Real Garcilaso
5:2 (2:0)
Group B
10/11/13
Cienciano
Juan Aurich
2:1 (1:0)
Group A
10/11/13
Unión Comercio
Pacífico
4:1 (1:0)
Group A
10/11/13
Melgar
Alianza Lima
1:1 (0:0)
Group B
10/11/13
José Gálvez
Inti Gas
4:0 (0:0)
Group A
09/11/13
Sport Huancayo
Universidad César Vallejo
1:3 (1:0)
Group B
09/11/13
San Martín
Universidad Tecnica Cajamarca
4:0 (2:0)
Group B
09/11/13
Universitario
León de Huanuco
2:1 (0:1)
Group B
03/11/13
León de Huanuco
José Gálvez
4:2 (2:0)
Group B
03/11/13
Juan Aurich
Universitario
2:4 (1:1)
Group A
03/11/13
Alianza Lima
Sporting Cristal
0:0
Group A
02/11/13
Real Garcilaso
Unión Comercio
4:0 (3:0)
Group A
02/11/13
Universidad César Vallejo
Melgar
0:2 (0:1)
Group B
02/11/13
Universidad Tecnica Cajamarca
Cienciano
1:0 (0:0)
Group B
01/11/13
Inti Gas
San Martín
3:1 (1:0)
Group A
01/11/13
Pacífico
Sport Huancayo
1:0 (1:0)
Meciuri programate
Group A
17/11/13
Alianza Lima
Sport Huancayo
-
Group A
17/11/13
Real Garcilaso
Melgar
-
Group A
17/11/13
Unión Comercio
Sporting Cristal
-
Group A
17/11/13
Universidad César Vallejo
Pacífico
-
Group B
17/11/13
León de Huanuco
Cienciano
-
Group B
17/11/13
Juan Aurich
Universidad Tecnica Cajamarca
-
Group B
17/11/13
Inti Gas
Universitario
-
Group B
17/11/13
San Martín
José Gálvez
-
Group B
23/11/13
Universidad Tecnica Cajamarca
León de Huanuco
-
Group B
23/11/13
Juan Aurich
José Gálvez
-
Group B
23/11/13
Universitario
San Martín
-
Group B
23/11/13
Cienciano
Inti Gas
-
Group A
23/11/13
Melgar
Unión Comercio
-
Group A
23/11/13
Universidad César Vallejo
Sporting Cristal
-
Group A
23/11/13
Pacífico
Alianza Lima
-
Group A
23/11/13
Sport Huancayo
Real Garcilaso
-
Clasamente.ro îţi prezintă programul meciurilor din Primera División Peru. Orele de început ale meciurilor de fotbal din Primera División Peru sunt afişate în fusul orar al României. Rezultate meciuri Primera División Peru, program meciuri etapa trecută, etapa curentă şi etapa viitoare din Primera División Peru.

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare