Rusia


CLASAMENTE FOTBAL


Alege ţara



Clasament Prima Ligă Rusia

Clasament Russia


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Zenit 17 34 11 1 5 27 17 10
2 FK Krasnodar 17 33 10 3 4 31 13 18
3 CSKA Moscow 17 30 8 6 3 23 8 15
4 Spartak Moscow 17 28 8 4 5 22 17 5
5 Lokomotiv Moscow 17 28 8 4 5 23 17 6
6 Rubin Kazan 17 25 5 10 2 17 14 3
7 FK Rostov 17 24 6 6 5 14 11 3
8 Akhmat Groznyi 17 23 6 5 6 15 17 -2
9 FK Ural 17 22 6 4 7 18 28 -10
10 FK Orenburg 16 22 6 4 6 17 15 2
11 Dynamo Moscow 17 20 4 8 5 16 13 3
12 Arsenal Tula 17 20 5 5 7 23 25 -2
13 Krylia Sovetov Samara 16 17 5 2 9 10 22 -12
14 FK Ufa 17 16 3 7 7 12 18 -6
15 Anzhi Makhachkala 17 15 4 3 10 9 25 -16
16 FK Yenisey 17 10 2 4 11 11 28 -17

Clasament Russia


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Zenit 17 34 11 1 5 27 17 10
2 FK Krasnodar 17 33 10 3 4 31 13 18
3 CSKA Moscow 17 30 8 6 3 23 8 15
4 Spartak Moscow 17 28 8 4 5 22 17 5
5 Lokomotiv Moscow 17 28 8 4 5 23 17 6
6 Rubin Kazan 17 25 5 10 2 17 14 3
7 FK Rostov 17 24 6 6 5 14 11 3
8 Akhmat Groznyi 17 23 6 5 6 15 17 -2
9 FK Ural 17 22 6 4 7 18 28 -10
10 FK Orenburg 16 22 6 4 6 17 15 2
11 Dynamo Moscow 17 20 4 8 5 16 13 3
12 Arsenal Tula 17 20 5 5 7 23 25 -2
13 Krylia Sovetov Samara 16 17 5 2 9 10 22 -12
14 FK Ufa 17 16 3 7 7 12 18 -6
15 Anzhi Makhachkala 17 15 4 3 10 9 25 -16
16 FK Yenisey 17 10 2 4 11 11 28 -17
10.12.2018
17:30 Akhmat Groznyi 2-0 Arsenal Tula
09.12.2018
17:00 Zenit 1-2 Rubin Kazan
14:30 FK Krasnodar 1-1 FK Ufa
12:00 Dynamo Moscow 4-0 FK Ural
08.12.2018
18:00 Anzhi Makhachkala 0-3 Spartak Moscow
15:30 Lokomotiv Moscow 2-1 FK Orenburg
13:00 CSKA Moscow 2-1 FK Yenisey
10:30 Krylia Sovetov Samara 1-0 FK Rostov
03.12.2018
17:30 Arsenal Tula 4-2 Zenit
02.12.2018
17:00 Spartak Moscow 2-1 Lokomotiv Moscow
14:30 FK Rostov 0-0 CSKA Moscow
12:00 FK Krasnodar 2-0 FK Ural
03.03.2019
12:00 Arsenal Tula - CSKA Moscow
12:00 FK Orenburg - Anzhi Makhachkala
12:00 FK Ufa - Dynamo Moscow
12:00 FK Ural - Zenit
12:00 FK Yenisey - FK Rostov
12:00 Lokomotiv Moscow - Krylia Sovetov Samara
12:00 Rubin Kazan - Akhmat Groznyi
12:00 Spartak Moscow - FK Krasnodar
10.03.2019
12:00 Akhmat Groznyi - FK Ural
12:00 Anzhi Makhachkala - Lokomotiv Moscow
12:00 CSKA Moscow - Rubin Kazan
12:00 Dynamo Moscow - Spartak Moscow
Clasamente.ro îţi prezintă programul meciurilor din Prima Ligă Rusia. Orele de început ale meciurilor de fotbal din Prima Ligă Rusia sunt afişate în fusul orar al României. Rezultate meciuri Prima Ligă Rusia, program meciuri etapa trecută, etapa curentă şi etapa viitoare din Prima Ligă Rusia.

Etape si clasament Rusia

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare