Luxemburg


CLASAMENTE FOTBAL


Alege ţara



Clasament Luxemburg

Clasament Luxemburg


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Jeunesse Esch 13 29 9 2 2 27 12 15
2 CS Fola Esch 13 27 9 0 4 32 13 19
3 F91 Dudelange 13 26 8 2 3 39 21 18
4 Progrès Niedercorn 13 25 8 1 4 29 17 12
5 Differdange 13 23 7 2 4 18 12 6
6 RFCU Luxemburg 13 22 6 4 3 22 13 9
7 Union Titus Pétange 13 18 5 3 5 16 26 -10
8 UNA Strassen 13 16 5 1 7 23 23 0
9 US Mondorf-les-Bains 13 15 4 3 6 20 21 -1
10 Etzella Ettelbruck 13 15 4 3 6 16 22 -6
11 Victoria Rosport 13 12 3 3 7 16 29 -13
12 US Hostert 13 12 3 3 7 14 32 -18
13 RM Hamm Benfica 13 9 2 3 8 16 27 -11
14 US Rumelange 13 8 2 2 9 20 40 -20

Clasament Luxemburg


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Jeunesse Esch 13 29 9 2 2 27 12 15
2 CS Fola Esch 13 27 9 0 4 32 13 19
3 F91 Dudelange 13 26 8 2 3 39 21 18
4 Progrès Niedercorn 13 25 8 1 4 29 17 12
5 Differdange 13 23 7 2 4 18 12 6
6 RFCU Luxemburg 13 22 6 4 3 22 13 9
7 Union Titus Pétange 13 18 5 3 5 16 26 -10
8 UNA Strassen 13 16 5 1 7 23 23 0
9 US Mondorf-les-Bains 13 15 4 3 6 20 21 -1
10 Etzella Ettelbruck 13 15 4 3 6 16 22 -6
11 Victoria Rosport 13 12 3 3 7 16 29 -13
12 US Hostert 13 12 3 3 7 14 32 -18
13 RM Hamm Benfica 13 9 2 3 8 16 27 -11
14 US Rumelange 13 8 2 2 9 20 40 -20
02.12.2018
16:00 F91 Dudelange 4-1 US Hostert
16:00 Progrès Niedercorn 5-0 Jeunesse Esch
16:00 RFCU Luxemburg 2-2 US Rumelange
16:00 Union Titus Pétange 1-1 Etzella Ettelbruck
16:00 US Mondorf-les-Bains 2-2 RM Hamm Benfica
15:30 UNA Strassen 4-0 Victoria Rosport
15:00 CS Fola Esch 3-0 Differdange
25.11.2018
16:00 Etzella Ettelbruck 0-2 UNA Strassen
16:00 Jeunesse Esch 0-0 Differdange
16:00 Progrès Niedercorn 2-0 RFCU Luxemburg
16:00 US Hostert 1-1 US Mondorf-les-Bains
16:00 US Rumelange 0-0 Union Titus Pétange
24.02.2019
16:00 CS Fola Esch - US Mondorf-les-Bains
16:00 Differdange - F91 Dudelange
16:00 Etzella Ettelbruck - Progrès Niedercorn
16:00 RM Hamm Benfica - UNA Strassen
16:00 US Hostert - Union Titus Pétange
16:00 US Rumelange - Jeunesse Esch
16:00 Victoria Rosport - RFCU Luxemburg
03.03.2019
16:00 F91 Dudelange - CS Fola Esch
16:00 Jeunesse Esch - US Mondorf-les-Bains
16:00 Progrès Niedercorn - Victoria Rosport
16:00 RFCU Luxemburg - US Hostert
16:00 UNA Strassen - Differdange
Clasamente.ro îţi prezintă programul meciurilor din Luxemburg. Orele de început ale meciurilor de fotbal din Luxemburg sunt afişate în fusul orar al României. Rezultate meciuri Luxemburg, program meciuri etapa trecută, etapa curentă şi etapa viitoare din Luxemburg.

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare