Luxemburg


CLASAMENTE FOTBAL


Alege ţara



Clasament Luxemburg

Clasament Luxemburg


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 F91 Dudelange 21 53 17 2 2 62 21 41
2 Progrès Niedercorn 21 48 15 3 3 54 22 32
3 CS Fola Esch 21 37 11 4 6 57 35 22
4 Jeunesse Esch 21 37 11 4 6 44 30 14
5 Differdange 21 34 10 4 7 43 26 17
6 US Hostert 21 30 8 6 7 29 31 -2
7 US Mondorf-les-Bains 20 28 7 7 6 29 29 0
8 RFCU Luxemburg 21 27 7 6 8 32 31 1
9 RM Hamm Benfica 21 27 7 6 8 25 31 -6
10 Union Titus Pétange 21 25 7 4 10 36 42 -6
11 UNA Strassen 21 20 5 5 11 25 50 -25
12 Rodange 91 20 19 4 7 9 20 40 -20
13 Victoria Rosport 21 18 5 3 13 27 49 -22
14 US Esch 21 4 1 1 19 13 59 -46

Clasament Luxemburg


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 F91 Dudelange 21 53 17 2 2 62 21 41
2 Progrès Niedercorn 21 48 15 3 3 54 22 32
3 CS Fola Esch 21 37 11 4 6 57 35 22
4 Jeunesse Esch 21 37 11 4 6 44 30 14
5 Differdange 21 34 10 4 7 43 26 17
6 US Hostert 21 30 8 6 7 29 31 -2
7 US Mondorf-les-Bains 20 28 7 7 6 29 29 0
8 RFCU Luxemburg 21 27 7 6 8 32 31 1
9 RM Hamm Benfica 21 27 7 6 8 25 31 -6
10 Union Titus Pétange 21 25 7 4 10 36 42 -6
11 UNA Strassen 21 20 5 5 11 25 50 -25
12 Rodange 91 20 19 4 7 9 20 40 -20
13 Victoria Rosport 21 18 5 3 13 27 49 -22
14 US Esch 21 4 1 1 19 13 59 -46
15.04.2018
18:30 CS Fola Esch 2-3 F91 Dudelange
18:00 UNA Strassen 2-2 Differdange
16:00 Progrès Niedercorn 1-0 Jeunesse Esch
16:00 RFCU Luxemburg 2-0 US Mondorf-les-Bains
16:00 Union Titus Pétange 4-1 US Esch
16:00 US Hostert 1-1 Rodange 91
16:00 Victoria Rosport 1-1 RM Hamm Benfica
11.04.2018
20:10 US Esch 0-2 Victoria Rosport
19:30 CS Fola Esch 4-1 US Hostert
19:30 Differdange 5-1 Rodange 91
19:30 F91 Dudelange 4-0 RM Hamm Benfica
19:30 UNA Strassen 0-1 RFCU Luxemburg
22.04.2018
16:00 Differdange - Union Titus Pétange
16:00 F91 Dudelange - UNA Strassen
16:00 Jeunesse Esch - RFCU Luxemburg
16:00 RM Hamm Benfica - Progrès Niedercorn
16:00 Rodange 91 - Victoria Rosport
16:00 US Esch - US Hostert
16:00 US Mondorf-les-Bains - CS Fola Esch
25.04.2018
19:30 US Mondorf-les-Bains - Rodange 91
28.04.2018
18:30 RFCU Luxemburg - RM Hamm Benfica
29.04.2018
16:00 CS Fola Esch - Jeunesse Esch
16:00 UNA Strassen - US Mondorf-les-Bains
16:00 Union Titus Pétange - F91 Dudelange
Clasamente.ro îţi prezintă programul meciurilor din Luxemburg. Orele de început ale meciurilor de fotbal din Luxemburg sunt afişate în fusul orar al României. Rezultate meciuri Luxemburg, program meciuri etapa trecută, etapa curentă şi etapa viitoare din Luxemburg.

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare