Luxemburg


CLASAMENTE FOTBAL


INTERNAŢIONAL


Alege ţara



Clasament Luxemburg

TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 F91 Dudelange191630521310100030596302283951
2 CS Fola Esch191342411710910277943214102443
3 FC Differdange 03191243472310811297943218162440
4 Jeunesse Esch1996428209531177104331113833
5 Progrès Niedercorn199553620960319101035217101632
6 FC UNA Strassen19937413696212416103161720530
7 Racing Luxembourg19937343410433151695041918030
8 RM Hamm Benfica19757353192431717105141814426
9 US Rumelange196310293710235162494051313-821
10 US Mondorf1955923301034315179216813-720
11 FC Victoria Rosport19431228399027718104152121-1115
12 Etzella Ettelbrück19341219509126102310226927-3113
13 FC Wiltz '711933131247103077219036526-3512
14 CS Grevenmacher191315937902701310118924-286
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 F91 Dudelange191630521310100030596302283951
2 CS Fola Esch191342411710910277943214102443
3 FC Differdange 03191243472310811297943218162440
4 Jeunesse Esch1996428209531177104331113833
5 Progrès Niedercorn199553620960319101035217101632
6 FC UNA Strassen19937413696212416103161720530
7 Racing Luxembourg19937343410433151695041918030
8 RM Hamm Benfica19757353192431717105141814426
9 US Rumelange196310293710235162494051313-821
10 US Mondorf1955923301034315179216813-720
11 FC Victoria Rosport19431228399027718104152121-1115
12 Etzella Ettelbrück19341219509126102310226927-3113
13 FC Wiltz '711933131247103077219036526-3512
14 CS Grevenmacher191315937902701310118924-286
Rezultate
10/11/13
Swift Hesperange
Progrès Niedercorn
2:2 (0:1)
10/11/13
UN Kaerjeng
RM Hamm Benfica
1:2 (0:0)
10/11/13
CS Fola Esch
FC Wiltz '71
2:0 (1:0)
10/11/13
Racing Luxembourg
F91 Dudelange
0:0
10/11/13
FC Differdange 03
CS Grevenmacher
1:0 (0:0)
10/11/13
Etzella Ettelbrück
US Rumelange
3:0 (1:0)
09/11/13
Jeunesse Canach
Jeunesse Esch
2:2 (0:0)
03/11/13
US Rumelange
UN Kaerjeng
0:1 (0:0)
03/11/13
CS Grevenmacher
Swift Hesperange
1:0 (1:0)
03/11/13
RM Hamm Benfica
CS Fola Esch
1:3 (1:1)
03/11/13
Progrès Niedercorn
Etzella Ettelbrück
0:0
03/11/13
FC Wiltz '71
Jeunesse Canach
2:0 (2:0)
03/11/13
Jeunesse Esch
Racing Luxembourg
6:3 (5:1)
03/11/13
F91 Dudelange
FC Differdange 03
2:1 (1:1)
Meciuri programate
24/11/13
FC Differdange 03
Swift Hesperange
-
24/11/13
F91 Dudelange
Jeunesse Canach
-
24/11/13
Jeunesse Esch
CS Fola Esch
-
24/11/13
CS Grevenmacher
Racing Luxembourg
-
24/11/13
US Rumelange
Progrès Niedercorn
-
24/11/13
RM Hamm Benfica
Etzella Ettelbrück
-
24/11/13
FC Wiltz '71
UN Kaerjeng
-
Clasamente.ro îţi prezintă programul meciurilor din Luxemburg. Orele de început ale meciurilor de fotbal din Luxemburg sunt afişate în fusul orar al României. Rezultate meciuri Luxemburg, program meciuri etapa trecută, etapa curentă şi etapa viitoare din Luxemburg.

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare