CLASAMENTE FOTBAL


INTERNAŢIONAL


Alege ţara



Competitia Liga Europa



Grupa A

15.09.2016 Feyenoord Rotterdam 1 - 0   Manchester United  
15.09.2016 Zorya Luhansk 1 - 1   Fenerbahçe İstanbul  
29.09.2016 Fenerbahçe İstanbul 1 - 0   Feyenoord Rotterdam  
29.09.2016 Manchester United 1 - 0   Zorya Luhansk  
20.10.2016 Manchester United 4 - 1   Fenerbahçe İstanbul  
20.10.2016 Feyenoord Rotterdam 1 - 0   Zorya Luhansk  
03.11.2016 Fenerbahçe İstanbul 2 - 1   Manchester United  
03.11.2016 Zorya Luhansk 1 - 1   Feyenoord Rotterdam  
24.11.2016 Fenerbahçe İstanbul 2 - 0   Zorya Luhansk  
24.11.2016 Manchester United 4 - 0   Feyenoord Rotterdam  
08.12.2016 Feyenoord Rotterdam 0 - 1   Fenerbahçe İstanbul  
08.12.2016 Zorya Luhansk 0 - 2   Manchester United  
Pozitie in clasament Echipa Meciuri V E I Goluri G.dif. Puncte
1 Fenerbahçe İstanbul 6 4 1 1 8-6 2 13
2 Manchester United 6 4 0 2 12-4 8 12
3 Feyenoord Rotterdam 6 2 1 3 3-7 -4 7
4 Zorya Luhansk 6 0 2 4 2-8 -6 2


Grupa B

15.09.2016 APOEL Nicosia 2 - 1   FC Astana  
15.09.2016 Young Boys Berna 0 - 1   Olympiakos Pireu  
29.09.2016 FC Astana 0 - 0   Young Boys Berna  
29.09.2016 Olympiakos Pireu 0 - 1   APOEL Nicosia  
20.10.2016 Olympiakos Pireu 4 - 1   FC Astana  
20.10.2016 Young Boys Berna 3 - 1   APOEL Nicosia  
03.11.2016 FC Astana 1 - 1   Olympiakos Pireu  
03.11.2016 APOEL Nicosia 1 - 0   Young Boys Berna  
24.11.2016 FC Astana 2 - 1   APOEL Nicosia  
24.11.2016 Olympiakos Pireu 1 - 1   Young Boys Berna  
08.12.2016 APOEL Nicosia 2 - 0   Olympiakos Pireu  
08.12.2016 Young Boys Berna 3 - 0   FC Astana  
Pozitie in clasament Echipa Meciuri V E I Goluri G.dif. Puncte
1 APOEL Nicosia 6 4 0 2 8-6 2 12
2 Olympiakos Pireu 6 2 2 2 7-6 1 8
3 Young Boys Berna 6 2 2 2 7-4 3 8
4 FC Astana 6 1 2 3 5-11 -6 5


Grupa C

15.09.2016 Anderlecht Bruxelles 3 - 1   Qabala FK  
15.09.2016 1. FSV Mainz 05 1 - 1   AS Saint-Étienne  
29.09.2016 Qabala FK 2 - 3   1. FSV Mainz 05  
29.09.2016 AS Saint-Étienne 1 - 1   Anderlecht Bruxelles  
20.10.2016 AS Saint-Étienne 1 - 0   Qabala FK  
20.10.2016 1. FSV Mainz 05 1 - 1   Anderlecht Bruxelles  
03.11.2016 Qabala FK 1 - 2   AS Saint-Étienne  
03.11.2016 Anderlecht Bruxelles 6 - 1   1. FSV Mainz 05  
24.11.2016 Qabala FK 1 - 3   Anderlecht Bruxelles  
24.11.2016 AS Saint-Étienne 0 - 0   1. FSV Mainz 05  
08.12.2016 Anderlecht Bruxelles 2 - 3   AS Saint-Étienne  
08.12.2016 1. FSV Mainz 05 2 - 0   Qabala FK  
Pozitie in clasament Echipa Meciuri V E I Goluri G.dif. Puncte
1 AS Saint-Étienne 6 3 3 0 8-5 3 12
2 Anderlecht Bruxelles 6 3 2 1 16-8 8 11
3 1. FSV Mainz 05 6 2 3 1 8-10 -2 9
4 Qabala FK 6 0 0 6 5-14 -9 0


Grupa D

15.09.2016 AZ Alkmaar 1 - 1   Dundalk FC  
15.09.2016 Maccabi Tel-Aviv 3 - 4   Zenit Sankt Petersburg  
29.09.2016 Dundalk FC 1 - 0   Maccabi Tel-Aviv  
29.09.2016 Zenit Sankt Petersburg 5 - 0   AZ Alkmaar  
20.10.2016 AZ Alkmaar 1 - 2   Maccabi Tel-Aviv  
20.10.2016 Dundalk FC 1 - 2   Zenit Sankt Petersburg  
03.11.2016 Maccabi Tel-Aviv 0 - 0   AZ Alkmaar  
03.11.2016 Zenit Sankt Petersburg 2 - 1   Dundalk FC  
24.11.2016 Zenit Sankt Petersburg 2 - 0   Maccabi Tel-Aviv  
24.11.2016 Dundalk FC 0 - 1   AZ Alkmaar  
08.12.2016 Maccabi Tel-Aviv 2 - 1   Dundalk FC  
08.12.2016 AZ Alkmaar 3 - 2   Zenit Sankt Petersburg  
Pozitie in clasament Echipa Meciuri V E I Goluri G.dif. Puncte
1 Zenit Sankt Petersburg 6 5 0 1 17-8 9 15
2 AZ Alkmaar 6 2 2 2 6-10 -4 8
3 Maccabi Tel-Aviv 6 2 1 3 7-9 -2 7
4 Dundalk FC 6 1 1 4 5-8 -3 4


Grupa E

15.09.2016 Cronica Viktoria Plzeň 1 - 1   AS Roma  
15.09.2016 Cronica Astra Giurgiu 2 - 3 FK Austria Viena  
29.09.2016 Cronica AS Roma 4 - 0 Astra Giurgiu  
29.09.2016 Cronica FK Austria Viena 0 - 0   Viktoria Plzeň  
20.10.2016 AS Roma 3 - 3   FK Austria Viena  
20.10.2016 Cronica Viktoria Plzeň 1 - 2 Astra Giurgiu  
03.11.2016 Cronica Astra Giurgiu 1 - 1 Viktoria Plzeň  
03.11.2016 Cronica FK Austria Viena 2 - 4   AS Roma  
24.11.2016 Cronica FK Austria Viena 1 - 2 Astra Giurgiu  
24.11.2016 Cronica AS Roma 4 - 1   Viktoria Plzeň  
08.12.2016 Cronica Astra Giurgiu 0 - 0 AS Roma  
08.12.2016 Viktoria Plzeň 3 - 2   FK Austria Viena  
Pozitie in clasament Echipa Meciuri V E I Goluri G.dif. Puncte
1 AS Roma 6 3 3 0 16-7 9 12
2 Astra Giurgiu 6 2 2 2 7-10 -3 8
3 Viktoria Plzeň 6 1 3 2 7-10 -3 6
4 FK Austria Viena 6 1 2 3 11-14 -3 5


Grupa F

15.09.2016 Sassuolo Calcio 3 - 0   Athletic Bilbao  
15.09.2016 Rapid Viena 3 - 2   KRC Genk  
29.09.2016 Athletic Bilbao 1 - 0   Rapid Viena  
29.09.2016 KRC Genk 3 - 1   Sassuolo Calcio  
20.10.2016 KRC Genk 2 - 0   Athletic Bilbao  
20.10.2016 Rapid Viena 1 - 1   Sassuolo Calcio  
03.11.2016 Athletic Bilbao 5 - 3   KRC Genk  
03.11.2016 Sassuolo Calcio 2 - 2   Rapid Viena  
24.11.2016 KRC Genk 1 - 0   Rapid Viena  
24.11.2016 Athletic Bilbao 3 - 2   Sassuolo Calcio  
08.12.2016 Rapid Viena 1 - 1   Athletic Bilbao  
09.12.2016 Sassuolo Calcio 0 - 2   KRC Genk  
Pozitie in clasament Echipa Meciuri V E I Goluri G.dif. Puncte
1 KRC Genk 6 4 0 2 13-9 4 12
2 Athletic Bilbao 6 3 1 2 10-11 -1 10
3 Rapid Viena 6 1 3 2 7-8 -1 6
4 Sassuolo Calcio 6 1 2 3 9-11 -2 5


Grupa G

15.09.2016 Standard Liège 0 - 0   Celta Vigo  
15.09.2016 Panathinaikos Atena 1 - 2   Ajax Amsterdam  
29.09.2016 Celta Vigo 2 - 0   Panathinaikos Atena  
29.09.2016 Ajax Amsterdam 1 - 0   Standard Liège  
20.10.2016 Standard Liège 2 - 2   Panathinaikos Atena  
20.10.2016 Celta Vigo 2 - 2   Ajax Amsterdam  
03.11.2016 Panathinaikos Atena 0 - 3   Standard Liège  
03.11.2016 Ajax Amsterdam 3 - 2   Celta Vigo  
24.11.2016 Ajax Amsterdam 2 - 0   Panathinaikos Atena  
24.11.2016 Celta Vigo 1 - 1   Standard Liège  
08.12.2016 Panathinaikos Atena 0 - 2   Celta Vigo  
08.12.2016 Standard Liège 1 - 1   Ajax Amsterdam  
Pozitie in clasament Echipa Meciuri V E I Goluri G.dif. Puncte
1 Ajax Amsterdam 6 4 2 0 11-6 5 14
2 Celta Vigo 6 2 3 1 9-6 3 9
3 Standard Liège 6 1 4 1 7-5 2 7
4 Panathinaikos Atena 6 0 1 5 3-13 -10 1


Grupa H

15.09.2016 Sporting Braga 1 - 1   KAA Gent  
15.09.2016 Konyaspor 0 - 1   Șahtior Donețk  
29.09.2016 KAA Gent 2 - 0   Konyaspor  
29.09.2016 Șahtior Donețk 2 - 0   Sporting Braga  
20.10.2016 Șahtior Donețk 5 - 0   KAA Gent  
20.10.2016 Konyaspor 1 - 1   Sporting Braga  
03.11.2016 KAA Gent 3 - 5   Șahtior Donețk  
03.11.2016 Sporting Braga 3 - 1   Konyaspor  
24.11.2016 Șahtior Donețk 4 - 0   Konyaspor  
24.11.2016 KAA Gent 2 - 2   Sporting Braga  
08.12.2016 Konyaspor 0 - 1   KAA Gent  
08.12.2016 Sporting Braga 2 - 4   Șahtior Donețk  
Pozitie in clasament Echipa Meciuri V E I Goluri G.dif. Puncte
1 Șahtior Donețk 6 6 0 0 21-5 16 18
2 KAA Gent 6 2 2 2 9-13 -4 8
3 Sporting Braga 6 1 3 2 9-11 -2 6
4 Konyaspor 6 0 1 5 2-12 -10 1


Grupa I

15.09.2016 Red Bull Salzburg 0 - 1   FC Krasnodar  
15.09.2016 OGC Nice 0 - 1   FC Schalke 04  
29.09.2016 FC Krasnodar 5 - 2   OGC Nice  
29.09.2016 FC Schalke 04 3 - 1   Red Bull Salzburg  
20.10.2016 FC Krasnodar 0 - 1   FC Schalke 04  
20.10.2016 Red Bull Salzburg 0 - 1   OGC Nice  
03.11.2016 OGC Nice 0 - 2   Red Bull Salzburg  
03.11.2016 FC Schalke 04 2 - 0   FC Krasnodar  
24.11.2016 FC Schalke 04 2 - 0   OGC Nice  
24.11.2016 FC Krasnodar 1 - 1   Red Bull Salzburg  
08.12.2016 OGC Nice 2 - 1   FC Krasnodar  
08.12.2016 Red Bull Salzburg 2 - 0   FC Schalke 04  
Pozitie in clasament Echipa Meciuri V E I Goluri G.dif. Puncte
1 FC Schalke 04 6 5 0 1 9-3 6 15
2 FC Krasnodar 6 2 1 3 8-8 0 7
3 Red Bull Salzburg 6 2 1 3 6-6 0 7
4 OGC Nice 6 2 0 4 5-11 -6 6


Grupa J

15.09.2016 Qarabağ FK 2 - 2   Slovan Liberec  
15.09.2016 PAOK Salonic 0 - 0   ACF Fiorentina  
29.09.2016 ACF Fiorentina 5 - 1   Qarabağ FK  
29.09.2016 Slovan Liberec 1 - 2   PAOK Salonic  
20.10.2016 Qarabağ FK 2 - 0   PAOK Salonic  
20.10.2016 Slovan Liberec 1 - 3   ACF Fiorentina  
03.11.2016 ACF Fiorentina 3 - 0   Slovan Liberec  
03.11.2016 PAOK Salonic 0 - 1   Qarabağ FK  
24.11.2016 ACF Fiorentina 2 - 3   PAOK Salonic  
24.11.2016 Slovan Liberec 3 - 0   Qarabağ FK  
08.12.2016 Qarabağ FK 1 - 2   ACF Fiorentina  
08.12.2016 PAOK Salonic 2 - 0   Slovan Liberec  
Pozitie in clasament Echipa Meciuri V E I Goluri G.dif. Puncte
1 ACF Fiorentina 6 4 1 1 15-6 9 13
2 PAOK Salonic 6 3 1 2 7-6 1 10
3 Qarabağ FK 6 2 1 3 7-12 -5 7
4 Slovan Liberec 6 1 1 4 7-12 -5 4


Grupa K

15.09.2016 Internazionale Milano 0 - 2   Hapoel Be'er Sheva  
15.09.2016 Southampton FC 3 - 0   Sparta Praga  
29.09.2016 Hapoel Be'er Sheva 0 - 0   Southampton FC  
29.09.2016 Sparta Praga 3 - 1   Internazionale Milano  
20.10.2016 Internazionale Milano 1 - 0   Southampton FC  
20.10.2016 Hapoel Be'er Sheva 0 - 1   Sparta Praga  
03.11.2016 Southampton FC 2 - 1   Internazionale Milano  
03.11.2016 Sparta Praga 2 - 0   Hapoel Be'er Sheva  
24.11.2016 Sparta Praga 1 - 0   Southampton FC  
24.11.2016 Hapoel Be'er Sheva 3 - 2   Internazionale Milano  
08.12.2016 Southampton FC 1 - 1   Hapoel Be'er Sheva  
08.12.2016 Internazionale Milano 2 - 1   Sparta Praga  
Pozitie in clasament Echipa Meciuri V E I Goluri G.dif. Puncte
1 Sparta Praga 6 4 0 2 8-6 2 12
2 Hapoel Be'er Sheva 6 2 2 2 6-6 0 8
3 Southampton FC 6 2 2 2 6-4 2 8
4 Internazionale Milano 6 2 0 4 7-11 -4 6


Grupa L

15.09.2016 Cronica Villarreal CF 2 - 1   FC Zürich  
15.09.2016 Cronica Osmanlıspor 2 - 0 Steaua București  
29.09.2016 Cronica Steaua București 1 - 1 Villarreal CF  
29.09.2016 FC Zürich 2 - 1   Osmanlıspor  
20.10.2016 Steaua București 1 - 1   FC Zürich  
20.10.2016 Osmanlıspor 2 - 2   Villarreal CF  
03.11.2016 Cronica FC Zürich 0 - 0 Steaua București  
03.11.2016 Villarreal CF 1 - 2   Osmanlıspor  
24.11.2016 FC Zürich 1 - 1   Villarreal CF  
24.11.2016 Steaua București 2 - 1   Osmanlıspor  
08.12.2016 Osmanlıspor 2 - 0   FC Zürich  
08.12.2016 Cronica Villarreal CF 2 - 1 Steaua București  
Pozitie in clasament Echipa Meciuri V E I Goluri G.dif. Puncte
1 Osmanlıspor 6 3 1 2 10-7 3 10
2 Villarreal CF 6 2 3 1 9-8 1 9
3 FC Zürich 6 1 3 2 5-7 -2 6
4 Steaua București 6 1 3 2 5-7 -2 6


Șaisprezecimi

16.02.2017 FC Krasnodar 18:00   Fenerbahçe İstanbul  
16.02.2017 AZ Alkmaar 20:00   Olympique Lyon  
16.02.2017 Borussia Mönchengladbach 20:00   ACF Fiorentina  
16.02.2017 FK Rostov 20:00   Sparta Praga  
16.02.2017 KAA Gent 20:00   Tottenham Hotspur  
16.02.2017 Olympiakos Pireu 20:00   Osmanlıspor  
16.02.2017 Celta Vigo 20:00   Șahtior Donețk  
16.02.2017 Ludogorets Razgrad 20:00   FC Copenhaga  
16.02.2017 Astra Giurgiu 20:00   KRC Genk  
16.02.2017 PAOK Salonic 22:05   FC Schalke 04  
16.02.2017 Hapoel Be'er Sheva 22:05   Beșiktaș İstanbul  
16.02.2017 Villarreal CF 22:05   AS Roma  
16.02.2017 Manchester United 22:05   AS Saint-Étienne  
16.02.2017 Anderlecht Bruxelles 22:05   Zenit Sankt Petersburg  
16.02.2017 Legia Varșovia 22:05   Ajax Amsterdam  
16.02.2017 Athletic Bilbao 22:05   APOEL Nicosia  
22.02.2017 Fenerbahçe İstanbul 19:00   FC Krasnodar  
22.02.2017 AS Saint-Étienne 19:00   Manchester United  
23.02.2017 Osmanlıspor 18:00   Olympiakos Pireu  
23.02.2017 FC Schalke 04 20:00   PAOK Salonic  
23.02.2017 Beșiktaș İstanbul 20:00   Hapoel Be'er Sheva  
23.02.2017 AS Roma 20:00   Villarreal CF  
23.02.2017 Zenit Sankt Petersburg 20:00   Anderlecht Bruxelles  
23.02.2017 Ajax Amsterdam 20:00   Legia Varșovia  
23.02.2017 APOEL Nicosia 20:00   Athletic Bilbao  
23.02.2017 Olympique Lyon 22:05   AZ Alkmaar  
23.02.2017 ACF Fiorentina 22:05   Borussia Mönchengladbach  
23.02.2017 Sparta Praga 22:05   FK Rostov  
23.02.2017 Tottenham Hotspur 22:05   KAA Gent  
23.02.2017 Șahtior Donețk 22:05   Celta Vigo  
23.02.2017 FC Copenhaga 22:05   Ludogorets Razgrad  
23.02.2017 KRC Genk 22:05   Astra Giurgiu  


Turul II preliminar

14.07.2016 Cronica CSMS Iași 2 - 2 Hajduk Split  
21.07.2016 Cronica Hajduk Split 2 - 1 CSMS Iași  


Turul III preliminar

28.07.2016 Cronica Pandurii Târgu-Jiu 1 - 3 Maccabi Tel-Aviv  
28.07.2016 Cronica KAA Gent 5 - 0 FC Viitorul  
04.08.2016 FC Viitorul 0 - 0   KAA Gent  
04.08.2016 Maccabi Tel-Aviv 2 - 1   Pandurii Târgu-Jiu  


Play-off

18.08.2016 Cronica Astra Giurgiu 1 - 1 West Ham United  
25.08.2016 Cronica West Ham United 0 - 1 Astra Giurgiu  

Liga Europa - program, etape si rezultate

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare