Japonia


CLASAMENTE FOTBAL


Alege ţara



Clasament J League Japonia

Clasament Japan


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Sanfrecce Hiroshima 9 25 8 1 0 12 2 10
2 FC Tokyo 9 16 5 1 3 13 10 3
3 Kawasaki Frontale 9 15 4 3 2 13 6 7
4 Consadole Sapporo 9 15 4 3 2 12 9 3
5 Cerezo Osaka 9 15 4 3 2 12 11 1
6 Vegalta Sendai 9 15 4 3 2 8 8 0
7 Vissel Kobe 9 14 4 2 3 15 12 3
8 Jubilo Iwata 9 14 4 2 3 8 7 1
9 Urawa Red Diamonds 9 12 3 3 3 10 10 0
10 Kashiwa Reysol 9 11 3 2 4 10 10 0
11 V-Varen Nagasaki 9 11 3 2 4 12 13 -1
12 Kashima Antlers 9 11 3 2 4 7 9 -2
13 Shimizu S-Pulse 9 9 2 3 4 9 9 0
14 Shonan Bellmare 9 9 2 3 4 10 13 -3
15 Yokohama F Marinos 9 9 2 3 4 11 15 -4
16 Sagan Tosu 9 8 2 2 5 10 13 -3
17 Gamba Osaka 9 7 2 1 6 9 15 -6
18 Nagoya Grampus 9 7 2 1 6 8 17 -9

Clasament Japan


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Sanfrecce Hiroshima 9 25 8 1 0 12 2 10
2 FC Tokyo 9 16 5 1 3 13 10 3
3 Kawasaki Frontale 9 15 4 3 2 13 6 7
4 Consadole Sapporo 9 15 4 3 2 12 9 3
5 Cerezo Osaka 9 15 4 3 2 12 11 1
6 Vegalta Sendai 9 15 4 3 2 8 8 0
7 Vissel Kobe 9 14 4 2 3 15 12 3
8 Jubilo Iwata 9 14 4 2 3 8 7 1
9 Urawa Red Diamonds 9 12 3 3 3 10 10 0
10 Kashiwa Reysol 9 11 3 2 4 10 10 0
11 V-Varen Nagasaki 9 11 3 2 4 12 13 -1
12 Kashima Antlers 9 11 3 2 4 7 9 -2
13 Shimizu S-Pulse 9 9 2 3 4 9 9 0
14 Shonan Bellmare 9 9 2 3 4 10 13 -3
15 Yokohama F Marinos 9 9 2 3 4 11 15 -4
16 Sagan Tosu 9 8 2 2 5 10 13 -3
17 Gamba Osaka 9 7 2 1 6 9 15 -6
18 Nagoya Grampus 9 7 2 1 6 8 17 -9
22.04.2018
09:00 V-Varen Nagasaki 1-0 Kashiwa Reysol
21.04.2018
12:00 Gamba Osaka 1-0 Cerezo Osaka
09:00 Kawasaki Frontale 4-1 Kashima Antlers
09:00 Urawa Red Diamonds 0-0 Consadole Sapporo
09:00 Vissel Kobe 3-0 Nagoya Grampus
09:00 Yokohama F Marinos 4-4 Shonan Bellmare
07:00 Sanfrecce Hiroshima 1-0 Sagan Tosu
07:00 Vegalta Sendai 0-3 Jubilo Iwata
06:00 Shimizu S-Pulse 0-1 FC Tokyo
15.04.2018
09:00 Shonan Bellmare 0-2 Sanfrecce Hiroshima
09:00 Urawa Red Diamonds 2-1 Shimizu S-Pulse
08:00 Jubilo Iwata 1-0 Sagan Tosu
25.04.2018
12:00 Cerezo Osaka - Vegalta Sendai
12:00 Consadole Sapporo - Yokohama F Marinos
12:00 FC Tokyo - Sanfrecce Hiroshima
12:00 Jubilo Iwata - V-Varen Nagasaki
12:00 Kashima Antlers - Vissel Kobe
12:00 Kashiwa Reysol - Urawa Red Diamonds
12:00 Nagoya Grampus - Shimizu S-Pulse
12:00 Sagan Tosu - Kawasaki Frontale
12:00 Shonan Bellmare - Gamba Osaka
28.04.2018
06:00 V-Varen Nagasaki - Sanfrecce Hiroshima
07:00 Shimizu S-Pulse - Kashiwa Reysol
07:00 Vegalta Sendai - Consadole Sapporo
Clasamente.ro îţi prezintă programul meciurilor din J League Japonia. Orele de început ale meciurilor de fotbal din J League Japonia sunt afişate în fusul orar al României. Rezultate meciuri J League Japonia, program meciuri etapa trecută, etapa curentă şi etapa viitoare din J League Japonia.

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare