Iran


CLASAMENTE FOTBAL


Alege ţara



Clasament Iran

Clasament Iran


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Padideh Shandiz 7 16 5 1 1 9 4 5
2 Persepolis FC 7 15 4 3 0 8 2 6
3 Sepahan Esfahan 7 13 3 4 0 15 7 8
4 Saipa Karaj 7 13 4 1 2 8 6 2
5 Teraktor Sazi 7 10 2 4 1 6 7 -1
6 Paykan FC 6 9 2 3 1 6 3 3
7 Esteghlal Khuzestan 7 9 2 3 2 7 6 1
8 Pars Jonoubi Jam 7 8 2 2 3 7 7 0
9 Zob Ahan 7 8 2 2 3 7 8 -1
10 Foolad Khuzestan 7 8 2 2 3 6 10 -4
11 Esteghlal Tehran 6 7 1 4 1 5 3 2
12 Machine Sazi 7 7 1 4 2 7 8 -1
13 Nassaji Mazandaran 7 6 1 3 3 5 7 -2
14 Sanat Naft AC 6 5 0 5 1 4 5 -1
15 Naft M. Soleyman 6 3 0 3 3 1 5 -4
16 Sepidrood Rasht 7 2 0 2 5 2 15 -13

Clasament Iran


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Padideh Shandiz 7 16 5 1 1 9 4 5
2 Persepolis FC 7 15 4 3 0 8 2 6
3 Sepahan Esfahan 7 13 3 4 0 15 7 8
4 Saipa Karaj 7 13 4 1 2 8 6 2
5 Teraktor Sazi 7 10 2 4 1 6 7 -1
6 Paykan FC 6 9 2 3 1 6 3 3
7 Esteghlal Khuzestan 7 9 2 3 2 7 6 1
8 Pars Jonoubi Jam 7 8 2 2 3 7 7 0
9 Zob Ahan 7 8 2 2 3 7 8 -1
10 Foolad Khuzestan 7 8 2 2 3 6 10 -4
11 Esteghlal Tehran 6 7 1 4 1 5 3 2
12 Machine Sazi 7 7 1 4 2 7 8 -1
13 Nassaji Mazandaran 7 6 1 3 3 5 7 -2
14 Sanat Naft AC 6 5 0 5 1 4 5 -1
15 Naft M. Soleyman 6 3 0 3 3 1 5 -4
16 Sepidrood Rasht 7 2 0 2 5 2 15 -13
23.09.2018
18:00 Persepolis FC 1-0 Sepidrood Rasht
17:30 Padideh Shandiz 0-0 Teraktor Sazi
22.09.2018
18:00 Nassaji Mazandaran 0-0 Esteghlal Tehran
17:15 Esteghlal Khuzestan 1-0 Zob Ahan
17:15 Saipa Karaj 2-1 Naft M. Soleyman
21.09.2018
17:00 Sanat Naft AC 1-2 ABD Paykan FC
17:00 Sepahan Esfahan 3-1 Foolad Khuzestan
14:45 Machine Sazi 1-0 Pars Jonoubi Jam
13.09.2018
17:30 Naft M. Soleyman P-P Esteghlal Tehran
12.09.2018
18:00 Persepolis FC 2-1 Nassaji Mazandaran
30.08.2018
17:45 Foolad Khuzestan 1-2 Saipa Karaj
17:45 Paykan FC 1-0 Esteghlal Khuzestan
27.09.2018
17:00 Esteghlal Tehran - Persepolis FC
28.09.2018
16:10 Teraktor Sazi - Esteghlal Khuzestan
16:45 Nassaji Mazandaran - Saipa Karaj
16:45 Zob Ahan - Sanat Naft AC
17:00 Naft M. Soleyman - Sepahan Esfahan
17:00 Pars Jonoubi Jam - Padideh Shandiz
17:00 Paykan FC - Sepidrood Rasht
29.09.2018
17:00 Foolad Khuzestan - Machine Sazi
19.10.2018
13:30 Saipa Karaj - Esteghlal Tehran
14:30 Machine Sazi - Naft M. Soleyman
14:45 Padideh Shandiz - Esteghlal Khuzestan
15:30 Sepidrood Rasht - Zob Ahan
Clasamente.ro îţi prezintă programul meciurilor din Iran. Orele de început ale meciurilor de fotbal din Iran sunt afişate în fusul orar al României. Rezultate meciuri Iran, program meciuri etapa trecută, etapa curentă şi etapa viitoare din Iran.

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare