Republica Cehă


CLASAMENTE FOTBAL


Alege ţara



Clasament Gambrinus Liga Republica Cehă

Clasament Czech Rep.


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Viktoria Plzen 28 60 18 6 4 48 21 27
2 Slavia Praha 27 53 15 8 4 44 16 28
3 Sigma Olomouc 28 52 14 10 4 38 21 17
4 Sparta Praha 28 49 13 10 5 42 25 17
5 FK Jablonec 27 47 13 8 6 42 25 17
6 Slovan Liberec 28 43 12 7 9 35 32 3
7 Bohemians 1905 27 37 9 10 8 29 25 4
8 Teplice 27 34 8 10 9 30 31 -1
9 Dukla Praha 27 32 9 5 13 31 47 -16
10 Slovacko 28 30 6 12 10 22 29 -7
11 FK Zlin 28 29 7 8 13 27 46 -19
12 Jihlava 28 29 8 5 15 30 46 -16
13 Mlada Boleslav 27 28 7 7 13 27 39 -12
14 Banik Ostrava 28 27 6 9 13 34 43 -9
15 MFK OKD Karvina 27 26 6 8 13 29 38 -9
16 1. FC Brno 27 20 5 5 17 16 40 -24

Clasament Czech Rep.


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Viktoria Plzen 28 60 18 6 4 48 21 27
2 Slavia Praha 27 53 15 8 4 44 16 28
3 Sigma Olomouc 28 52 14 10 4 38 21 17
4 Sparta Praha 28 49 13 10 5 42 25 17
5 FK Jablonec 27 47 13 8 6 42 25 17
6 Slovan Liberec 28 43 12 7 9 35 32 3
7 Bohemians 1905 27 37 9 10 8 29 25 4
8 Teplice 27 34 8 10 9 30 31 -1
9 Dukla Praha 27 32 9 5 13 31 47 -16
10 Slovacko 28 30 6 12 10 22 29 -7
11 FK Zlin 28 29 7 8 13 27 46 -19
12 Jihlava 28 29 8 5 15 30 46 -16
13 Mlada Boleslav 27 28 7 7 13 27 39 -12
14 Banik Ostrava 28 27 6 9 13 34 43 -9
15 MFK OKD Karvina 27 26 6 8 13 29 38 -9
16 1. FC Brno 27 20 5 5 17 16 40 -24
12.05.2018
18:30 Viktoria Plzen 1-1 Slovacko
18:00 FK Zlin 1-4 Sigma Olomouc
16:15 Banik Ostrava 1-1 Slovan Liberec
11.05.2018
17:30 Jihlava 0-1 Sparta Praha
05.05.2018
18:30 Slavia Praha 2-0 Viktoria Plzen
17:00 Slovacko 0-0 Teplice
16:15 Sigma Olomouc 1-1 Bohemians 1905
16:00 1. FC Brno 0-3 FK Jablonec
16:00 MFK OKD Karvina 1-3 Dukla Praha
16:00 Mlada Boleslav 0-0 Banik Ostrava
16:00 Slovan Liberec 1-3 Jihlava
04.05.2018
19:15 Sparta Praha 2-1 FK Zlin
13.05.2018
17:00 Bohemians 1905 - Mlada Boleslav
17:00 Teplice - 1. FC Brno
18:00 FK Jablonec - MFK OKD Karvina
14.05.2018
18:00 Dukla Praha - Slavia Praha
19.05.2018
16:00 1. FC Brno - Jihlava
16:00 MFK OKD Karvina - Banik Ostrava
16:00 Mlada Boleslav - Dukla Praha
16:00 Slavia Praha - FK Jablonec
16:00 Slovacko - FK Zlin
16:00 Slovan Liberec - Bohemians 1905
16:00 Sparta Praha - Sigma Olomouc
16:00 Viktoria Plzen - Teplice
Clasamente.ro îţi prezintă programul meciurilor din Gambrinus Liga Republica Cehă. Orele de început ale meciurilor de fotbal din Gambrinus Liga Republica Cehă sunt afişate în fusul orar al României. Rezultate meciuri Gambrinus Liga Republica Cehă, program meciuri etapa trecută, etapa curentă şi etapa viitoare din Gambrinus Liga Republica Cehă.

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare