Olanda


CLASAMENTE FOTBAL


Alege ţara



Clasament Eredivisie Olanda

Clasament Holland


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 PSV Eindhoven 21 56 18 2 1 71 13 58
2 AFC Ajax 21 50 16 2 3 72 19 53
3 Feyenoord 21 42 13 3 5 47 27 20
4 AZ Alkmaar 21 37 11 4 6 43 26 17
5 Vitesse Arnhem 21 30 8 6 7 34 29 5
6 FC Utrecht 21 29 8 5 8 35 33 2
7 VVV Venlo 21 29 8 5 8 29 36 -7
8 Heracles Almelo 21 29 9 2 10 34 42 -8
9 Fortuna Sittard 21 26 7 5 9 36 42 -6
10 Willem II Tilburg 21 25 7 4 10 31 38 -7
11 PEC Zwolle 21 25 7 4 10 27 35 -8
12 FC Groningen 21 24 7 3 11 26 32 -6
13 ADO Den Haag 21 24 6 6 9 30 42 -12
14 FC Emmen 21 24 6 6 9 27 47 -20
15 SC Heerenveen 21 23 5 8 8 43 48 -5
16 SBV Excelsior 21 22 6 4 11 30 53 -23
17 De Graafschap 21 18 5 3 13 22 50 -28
18 NAC Breda 21 16 4 4 13 22 47 -25

Clasament Holland


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 PSV Eindhoven 21 56 18 2 1 71 13 58
2 AFC Ajax 21 50 16 2 3 72 19 53
3 Feyenoord 21 42 13 3 5 47 27 20
4 AZ Alkmaar 21 37 11 4 6 43 26 17
5 Vitesse Arnhem 21 30 8 6 7 34 29 5
6 FC Utrecht 21 29 8 5 8 35 33 2
7 VVV Venlo 21 29 8 5 8 29 36 -7
8 Heracles Almelo 21 29 9 2 10 34 42 -8
9 Fortuna Sittard 21 26 7 5 9 36 42 -6
10 Willem II Tilburg 21 25 7 4 10 31 38 -7
11 PEC Zwolle 21 25 7 4 10 27 35 -8
12 FC Groningen 21 24 7 3 11 26 32 -6
13 ADO Den Haag 21 24 6 6 9 30 42 -12
14 FC Emmen 21 24 6 6 9 27 47 -20
15 SC Heerenveen 21 23 5 8 8 43 48 -5
16 SBV Excelsior 21 22 6 4 11 30 53 -23
17 De Graafschap 21 18 5 3 13 22 50 -28
18 NAC Breda 21 16 4 4 13 22 47 -25
10.02.2019
16:45 FC Utrecht 2-2 PSV Eindhoven
14:30 FC Emmen 3-2 ADO Den Haag
14:30 FC Groningen 2-1 Vitesse Arnhem
12:15 Fortuna Sittard 4-1 SBV Excelsior
09.02.2019
20:45 Feyenoord 4-0 De Graafschap
20:45 VVV Venlo 2-1 Willem II Tilburg
18:30 Heracles Almelo 1-0 AFC Ajax
18:30 SC Heerenveen 1-1 PEC Zwolle
08.02.2019
20:00 NAC Breda 0-3 AZ Alkmaar
03.02.2019
16:45 ADO Den Haag 2-0 Heracles Almelo
14:30 PEC Zwolle 4-3 FC Utrecht
14:30 PSV Eindhoven 5-0 Fortuna Sittard
15.02.2019
20:00 ADO Den Haag - PEC Zwolle
16.02.2019
18:30 AZ Alkmaar - VVV Venlo
19:45 Heracles Almelo - Fortuna Sittard
19:45 SC Heerenveen - PSV Eindhoven
20:45 Vitesse Arnhem - Willem II Tilburg
17.02.2019
12:15 AFC Ajax - NAC Breda
14:30 FC Groningen - Feyenoord
14:30 SBV Excelsior - FC Emmen
16:45 De Graafschap - FC Utrecht
22.02.2019
20:00 VVV Venlo - Heracles Almelo
23.02.2019
18:30 FC Utrecht - SBV Excelsior
19:45 Fortuna Sittard - SC Heerenveen
Clasamente.ro îţi prezintă programul meciurilor din Eredivisie Olanda. Orele de început ale meciurilor de fotbal din Eredivisie Olanda sunt afişate în fusul orar al României. Rezultate meciuri Eredivisie Olanda, program meciuri etapa trecută, etapa curentă şi etapa viitoare din Eredivisie Olanda.

Etape si clasament Olanda Eredivisie

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare