Olanda


CLASAMENTE FOTBAL


Alege ţara



Clasament Eredivisie Olanda

Clasament Holland


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 PSV Eindhoven 18 49 16 1 1 62 10 52
2 AFC Ajax 18 47 15 2 1 64 12 52
3 Feyenoord 18 36 11 3 4 36 23 13
4 Vitesse Arnhem 18 29 8 5 5 30 23 7
5 AZ Alkmaar 18 28 8 4 6 33 26 7
6 FC Utrecht 18 28 8 4 6 30 26 4
7 VVV Venlo 18 26 7 5 6 25 26 -1
8 Heracles Almelo 18 26 8 2 8 33 38 -5
9 Willem II Tilburg 18 22 6 4 8 28 34 -6
10 SC Heerenveen 18 21 5 6 7 40 43 -3
11 Fortuna Sittard 18 20 5 5 8 30 35 -5
12 ADO Den Haag 18 20 5 5 8 25 38 -13
13 FC Groningen 18 18 5 3 10 21 28 -7
14 PEC Zwolle 18 18 5 3 10 20 31 -11
15 FC Emmen 18 18 4 6 8 21 38 -17
16 SBV Excelsior 18 16 4 4 10 25 48 -23
17 NAC Breda 18 15 4 3 11 21 40 -19
18 De Graafschap 18 15 4 3 11 19 44 -25

Clasament Holland


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 PSV Eindhoven 18 49 16 1 1 62 10 52
2 AFC Ajax 18 47 15 2 1 64 12 52
3 Feyenoord 18 36 11 3 4 36 23 13
4 Vitesse Arnhem 18 29 8 5 5 30 23 7
5 AZ Alkmaar 18 28 8 4 6 33 26 7
6 FC Utrecht 18 28 8 4 6 30 26 4
7 VVV Venlo 18 26 7 5 6 25 26 -1
8 Heracles Almelo 18 26 8 2 8 33 38 -5
9 Willem II Tilburg 18 22 6 4 8 28 34 -6
10 SC Heerenveen 18 21 5 6 7 40 43 -3
11 Fortuna Sittard 18 20 5 5 8 30 35 -5
12 ADO Den Haag 18 20 5 5 8 25 38 -13
13 FC Groningen 18 18 5 3 10 21 28 -7
14 PEC Zwolle 18 18 5 3 10 20 31 -11
15 FC Emmen 18 18 4 6 8 21 38 -17
16 SBV Excelsior 18 16 4 4 10 25 48 -23
17 NAC Breda 18 15 4 3 11 21 40 -19
18 De Graafschap 18 15 4 3 11 19 44 -25
20.01.2019
16:45 AFC Ajax 4-4 SC Heerenveen
14:30 De Graafschap 5-1 Fortuna Sittard
14:30 FC Emmen 2-2 PSV Eindhoven
12:15 Willem II Tilburg 2-0 NAC Breda
19.01.2019
20:45 FC Groningen 3-0 Heracles Almelo
19:45 ADO Den Haag 2-4 VVV Venlo
19:45 PEC Zwolle 3-1 Feyenoord
18:30 AZ Alkmaar 3-0 FC Utrecht
18.01.2019
20:00 Vitesse Arnhem 3-2 SBV Excelsior
23.12.2018
16:45 FC Emmen 0-2 Willem II Tilburg
14:30 ADO Den Haag 2-2 Feyenoord
14:30 De Graafschap 2-2 Vitesse Arnhem
25.01.2019
20:00 NAC Breda - ADO Den Haag
26.01.2019
18:30 Heracles Almelo - PEC Zwolle
19:45 PSV Eindhoven - FC Groningen
19:45 SBV Excelsior - De Graafschap
20:45 VVV Venlo - FC Emmen
27.01.2019
12:15 Fortuna Sittard - Vitesse Arnhem
14:30 FC Utrecht - Willem II Tilburg
14:30 Feyenoord - AFC Ajax
16:45 SC Heerenveen - AZ Alkmaar
01.02.2019
20:00 De Graafschap - NAC Breda
02.02.2019
18:30 Vitesse Arnhem - SC Heerenveen
19:45 AFC Ajax - VVV Venlo
Clasamente.ro îţi prezintă programul meciurilor din Eredivisie Olanda. Orele de început ale meciurilor de fotbal din Eredivisie Olanda sunt afişate în fusul orar al României. Rezultate meciuri Eredivisie Olanda, program meciuri etapa trecută, etapa curentă şi etapa viitoare din Eredivisie Olanda.

Etape si clasament Olanda Eredivisie

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare