Polonia


CLASAMENTE FOTBAL


Alege ţara



Clasament Ekstraklasa Polonia

Clasament Poland


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Lechia Gdansk 21 45 13 6 2 36 18 18
2 Legia Warszawa 20 39 11 6 3 34 20 14
3 Jagiellonia 21 36 10 6 5 37 29 8
4 Korona Kielce 21 34 9 7 5 27 24 3
5 Lech Poznan 21 33 10 3 8 33 25 8
6 Piast Gliwice 21 31 8 7 6 28 25 3
7 Pogon Szczecin 21 31 9 4 8 29 26 3
8 Cracovia 21 30 8 6 7 22 22 0
9 Wisla Krakow 20 29 8 5 7 33 29 4
10 Zaglebie Lubin 21 27 8 3 10 33 33 0
11 Arka Gdynia 21 25 6 7 8 31 30 1
12 Slask Wroclaw 21 21 5 6 10 29 30 -1
13 Miedz Legnica 21 21 5 6 10 21 38 -17
14 Wisla Plock 20 20 4 8 8 30 37 -7
15 Gornik Zabrze 20 17 3 8 9 23 37 -14
16 Zaglebie Sosnowiec 21 12 2 6 13 24 47 -23

Clasament Poland


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Lechia Gdansk 21 45 13 6 2 36 18 18
2 Legia Warszawa 20 39 11 6 3 34 20 14
3 Jagiellonia 21 36 10 6 5 37 29 8
4 Korona Kielce 21 34 9 7 5 27 24 3
5 Lech Poznan 21 33 10 3 8 33 25 8
6 Piast Gliwice 21 31 8 7 6 28 25 3
7 Pogon Szczecin 21 31 9 4 8 29 26 3
8 Cracovia 21 30 8 6 7 22 22 0
9 Wisla Krakow 20 29 8 5 7 33 29 4
10 Zaglebie Lubin 21 27 8 3 10 33 33 0
11 Arka Gdynia 21 25 6 7 8 31 30 1
12 Slask Wroclaw 21 21 5 6 10 29 30 -1
13 Miedz Legnica 21 21 5 6 10 21 38 -17
14 Wisla Plock 20 20 4 8 8 30 37 -7
15 Gornik Zabrze 20 17 3 8 9 23 37 -14
16 Zaglebie Sosnowiec 21 12 2 6 13 24 47 -23
10.02.2019
15:30 Arka Gdynia 1-2 Korona Kielce
09.02.2019
20:30 Lechia Gdansk 2-1 Pogon Szczecin
18:00 Cracovia 2-1 Piast Gliwice
15:30 Slask Wroclaw 2-0 Zaglebie Sosnowiec
08.02.2019
20:30 Lech Poznan 1-2 Zaglebie Lubin
18:00 Miedz Legnica 0-3 Jagiellonia
22.12.2018
18:00 Lechia Gdansk 4-0 Gornik Zabrze
18:00 Zaglebie Lubin 1-2 Cracovia
15:30 Korona Kielce 0-0 Miedz Legnica
21.12.2018
20:30 Wisla Krakow 0-1 Lech Poznan
18:00 Arka Gdynia 3-3 Wisla Plock
18:00 Piast Gliwice 1-1 Jagiellonia
10.02.2019
18:00 Wisla Plock 0-1 Legia Warszawa
11.02.2019
18:00 Gornik Zabrze - Wisla Krakow
15.02.2019
18:00 Pogon Szczecin - Gornik Zabrze
20:30 Piast Gliwice - Lech Poznan
16.02.2019
15:30 Jagiellonia - Wisla Plock
18:00 Zaglebie Sosnowiec - Arka Gdynia
20:30 Korona Kielce - Lechia Gdansk
17.02.2019
15:30 Zaglebie Lubin - Miedz Legnica
18:00 Legia Warszawa - Cracovia
18.02.2019
18:00 Wisla Krakow - Slask Wroclaw
22.02.2019
18:00 Arka Gdynia - Piast Gliwice
20:30 Korona Kielce - Pogon Szczecin
Clasamente.ro îţi prezintă programul meciurilor din Ekstraklasa Polonia. Orele de început ale meciurilor de fotbal din Ekstraklasa Polonia sunt afişate în fusul orar al României. Rezultate meciuri Ekstraklasa Polonia, program meciuri etapa trecută, etapa curentă şi etapa viitoare din Ekstraklasa Polonia.

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare