Polonia


CLASAMENTE FOTBAL


Alege ţara



Clasament Ekstraklasa Polonia

Clasament Poland


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Lechia Gdansk 20 42 12 6 2 34 17 17
2 Legia Warszawa 20 39 11 6 3 34 20 14
3 Lech Poznan 20 33 10 3 7 32 23 9
4 Jagiellonia 20 33 9 6 5 34 29 5
5 Piast Gliwice 20 31 8 7 5 27 23 4
6 Korona Kielce 20 31 8 7 5 25 23 2
7 Pogon Szczecin 20 31 9 4 7 28 24 4
8 Wisla Krakow 20 29 8 5 7 33 29 4
9 Cracovia 20 27 7 6 7 20 21 -1
10 Arka Gdynia 20 25 6 7 7 30 28 2
11 Zaglebie Lubin 20 24 7 3 10 31 32 -1
12 Miedz Legnica 20 21 5 6 9 21 35 -14
13 Wisla Plock 20 20 4 8 8 30 37 -7
14 Slask Wroclaw 20 18 4 6 10 27 30 -3
15 Gornik Zabrze 20 17 3 8 9 23 37 -14
16 Zaglebie Sosnowiec 20 12 2 6 12 24 45 -21

Clasament Poland


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Lechia Gdansk 20 42 12 6 2 34 17 17
2 Legia Warszawa 20 39 11 6 3 34 20 14
3 Lech Poznan 20 33 10 3 7 32 23 9
4 Jagiellonia 20 33 9 6 5 34 29 5
5 Piast Gliwice 20 31 8 7 5 27 23 4
6 Korona Kielce 20 31 8 7 5 25 23 2
7 Pogon Szczecin 20 31 9 4 7 28 24 4
8 Wisla Krakow 20 29 8 5 7 33 29 4
9 Cracovia 20 27 7 6 7 20 21 -1
10 Arka Gdynia 20 25 6 7 7 30 28 2
11 Zaglebie Lubin 20 24 7 3 10 31 32 -1
12 Miedz Legnica 20 21 5 6 9 21 35 -14
13 Wisla Plock 20 20 4 8 8 30 37 -7
14 Slask Wroclaw 20 18 4 6 10 27 30 -3
15 Gornik Zabrze 20 17 3 8 9 23 37 -14
16 Zaglebie Sosnowiec 20 12 2 6 12 24 45 -21
22.12.2018
18:00 Lechia Gdansk 4-0 Gornik Zabrze
18:00 Zaglebie Lubin 1-2 Cracovia
15:30 Korona Kielce 0-0 Miedz Legnica
21.12.2018
20:30 Wisla Krakow 0-1 Lech Poznan
18:00 Arka Gdynia 3-3 Wisla Plock
18:00 Piast Gliwice 1-1 Jagiellonia
20.12.2018
20:30 Zaglebie Sosnowiec 2-3 Legia Warszawa
18:00 Pogon Szczecin 2-1 Slask Wroclaw
17.12.2018
18:00 Miedz Legnica 0-0 Lechia Gdansk
16.12.2018
18:00 Zaglebie Sosnowiec 0-6 Lech Poznan
15:30 Slask Wroclaw 1-1 Korona Kielce
15.12.2018
20:30 Legia Warszawa 2-0 Piast Gliwice
08.02.2019
18:00 Miedz Legnica - Jagiellonia
20:30 Lech Poznan - Zaglebie Lubin
09.02.2019
15:30 Slask Wroclaw - Zaglebie Sosnowiec
18:00 Cracovia - Piast Gliwice
20:30 Lechia Gdansk - Pogon Szczecin
10.02.2019
15:30 Arka Gdynia - Korona Kielce
18:00 Wisla Plock - Legia Warszawa
11.02.2019
18:00 Gornik Zabrze - Wisla Krakow
16.02.2019
18:00 Jagiellonia - Wisla Plock
18:00 Korona Kielce - Lechia Gdansk
18:00 Legia Warszawa - Cracovia
18:00 Piast Gliwice - Lech Poznan
Clasamente.ro îţi prezintă programul meciurilor din Ekstraklasa Polonia. Orele de început ale meciurilor de fotbal din Ekstraklasa Polonia sunt afişate în fusul orar al României. Rezultate meciuri Ekstraklasa Polonia, program meciuri etapa trecută, etapa curentă şi etapa viitoare din Ekstraklasa Polonia.

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare