Egipt


CLASAMENTE FOTBAL


Alege ţara



Clasament Egipt

Clasament Egypt


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Zamalek SC 19 48 15 3 1 44 15 29
2 Pyramids FC 21 42 11 9 1 39 22 17
3 Ahly Cairo 18 39 12 3 3 28 13 15
4 Masr lel Maqassah 21 31 9 4 8 22 23 -1
5 Al Intagh Al Harbi 21 31 7 10 4 25 23 2
6 Arab Contractors 21 28 8 4 9 27 23 4
7 Al Masry 20 26 5 11 4 23 25 -2
8 Tala'ea Al Jaish Cairo 21 25 6 7 8 26 26 0
9 Semouha Club 21 25 4 13 4 19 21 -2
10 Haras Al Hodoud 21 24 6 6 9 21 25 -4
11 Ittihad Alexandria 22 24 5 9 8 26 38 -12
12 Ismaily SC 18 24 6 6 6 16 18 -2
13 El Gouna 20 22 5 7 8 22 31 -9
14 Nogoom FC 21 21 5 6 10 20 26 -6
15 ENPPI Cairo 21 21 4 9 8 24 29 -5
16 Dakhleya 21 21 4 9 8 24 29 -5
17 Wadi Degla SC 22 20 5 5 12 25 36 -11
18 Petrojet Suez 21 18 3 9 9 18 26 -8

Clasament Egypt


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Zamalek SC 19 48 15 3 1 44 15 29
2 Pyramids FC 21 42 11 9 1 39 22 17
3 Ahly Cairo 18 39 12 3 3 28 13 15
4 Masr lel Maqassah 21 31 9 4 8 22 23 -1
5 Al Intagh Al Harbi 21 31 7 10 4 25 23 2
6 Arab Contractors 21 28 8 4 9 27 23 4
7 Al Masry 20 26 5 11 4 23 25 -2
8 Tala'ea Al Jaish Cairo 21 25 6 7 8 26 26 0
9 Semouha Club 21 25 4 13 4 19 21 -2
10 Haras Al Hodoud 21 24 6 6 9 21 25 -4
11 Ittihad Alexandria 22 24 5 9 8 26 38 -12
12 Ismaily SC 18 24 6 6 6 16 18 -2
13 El Gouna 20 22 5 7 8 22 31 -9
14 Nogoom FC 21 21 5 6 10 20 26 -6
15 ENPPI Cairo 21 21 4 9 8 24 29 -5
16 Dakhleya 21 21 4 9 8 24 29 -5
17 Wadi Degla SC 22 20 5 5 12 25 36 -11
18 Petrojet Suez 21 18 3 9 9 18 26 -8
13.03.2019
19:00 Pyramids FC P-P Zamalek SC
14:00 Ismaily SC P-P Arab Contractors
03.03.2019
19:00 Arab Contractors P-P Zamalek SC
10.02.2019
17:00 Wadi Degla SC 1-3 Ittihad Alexandria
09.02.2019
17:00 Nogoom FC 0-1 Zamalek SC
08.02.2019
17:00 Ahly Cairo 1-0 Haras Al Hodoud
07.02.2019
18:00 Masr lel Maqassah 0-0 Ismaily SC
15:00 El Gouna 2-3 Al Intagh Al Harbi
05.02.2019
17:00 ENPPI Cairo 1-2 Ahly Cairo
14:00 Petrojet Suez 1-0 Wadi Degla SC
04.02.2019
18:30 Dakhleya 0-2 Pyramids FC
16:00 Ittihad Alexandria 2-2 Al Masry
14.02.2019
13:30 Dakhleya - El Gouna
16:00 Al Masry - Masr lel Maqassah
18:30 Pyramids FC - Semouha Club
15.02.2019
15:00 Haras Al Hodoud - Petrojet Suez
18:00 Arab Contractors - Tala'ea Al Jaish Cairo
16.02.2019
15:00 Ismaily SC - Nogoom FC
18:00 Al Intagh Al Harbi - Ahly Cairo
17.02.2019
17:00 Zamalek SC - ENPPI Cairo
19.02.2019
15:00 El Gouna - Pyramids FC
18:00 Masr lel Maqassah - Wadi Degla SC
20.02.2019
14:00 Semouha Club - Arab Contractors
16:30 Tala'ea Al Jaish Cairo - Zamalek SC
Clasamente.ro îţi prezintă programul meciurilor din Egipt. Orele de început ale meciurilor de fotbal din Egipt sunt afişate în fusul orar al României. Rezultate meciuri Egipt, program meciuri etapa trecută, etapa curentă şi etapa viitoare din Egipt.

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare