Coreea de Sud


CLASAMENTE FOTBAL


INTERNAŢIONAL


Alege ţara



Clasament Coreea de Sud

Preliminary round
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 Jeonbuk Hyundai332085532017123231101685322103368
2 Suwon Samsung Bluewings3316107453317106127151664618181258
3 Pohang Steelers3316710463316103327101764719231355
4 FC Seoul331311937241665518111776419131350
5 Jeju United33131193630169432311174761319650
6 Ulsan Hyundai33138123934168442415175481519547
7 Chunnam Dragons33136144247178452722165291525-545
8 Incheon United33813123142166641613172781529-1137
9 Busan I´Park33712143145175752020162591125-1433
10 Seongnam FC3371016273617557182016259916-931
11 Gyeongnam FC33613142445175751417161691028-2131
12 Sangju Sangmu Phoenix336111631531646615181725101635-2229
Championship Group
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 Jeonbuk Hyundai3824956122191342331119115328113981
2 Suwon Samsung Bluewings3819109523719106328181994624191567
3 FC Seoul3815131042281967620141996422141458
4 Pohang Steelers38161012503919105431151965819241158
5 Jeju United381412123937199462417195861520254
6 Ulsan Hyundai381311144443188462419205782024150
Relegation Group
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 Chunnam Dragons381491548532096531241853101729-551
2 Busan I´Park3810131537491968522211945101528-1243
3 Seongnam FC38913163239196672021193791218-740
4 Incheon United38816143346196851816192891530-1340
5 Gyeongnam FC387151630521967617191918101333-2236
6 Sangju Sangmu Phoenix387131839621957721231926111839-2334
Preliminary round
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 Jeonbuk Hyundai332085532017123231101685322103368
2 Suwon Samsung Bluewings3316107453317106127151664618181258
3 Pohang Steelers3316710463316103327101764719231355
4 FC Seoul331311937241665518111776419131350
5 Jeju United33131193630169432311174761319650
6 Ulsan Hyundai33138123934168442415175481519547
7 Chunnam Dragons33136144247178452722165291525-545
8 Incheon United33813123142166641613172781529-1137
9 Busan I´Park33712143145175752020162591125-1433
10 Seongnam FC3371016273617557182016259916-931
11 Gyeongnam FC33613142445175751417161691028-2131
12 Sangju Sangmu Phoenix336111631531646615181725101635-2229
Championship Group
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 Jeonbuk Hyundai3824956122191342331119115328113981
2 Suwon Samsung Bluewings3819109523719106328181994624191567
3 FC Seoul3815131042281967620141996422141458
4 Pohang Steelers38161012503919105431151965819241158
5 Jeju United381412123937199462417195861520254
6 Ulsan Hyundai381311144443188462419205782024150
Relegation Group
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 Chunnam Dragons381491548532096531241853101729-551
2 Busan I´Park3810131537491968522211945101528-1243
3 Seongnam FC38913163239196672021193791218-740
4 Incheon United38816143346196851816192891530-1340
5 Gyeongnam FC387151630521967617191918101333-2236
6 Sangju Sangmu Phoenix387131839621957721231926111839-2334
Rezultate
Champions Group
10/11/13
Suwon Samsung Bluewings
Pohang Steelers
1:2 (1:1)
Relegation Group
10/11/13
Jeju United
Seongnam Ilhwa Chunma
1:0 (1:0)
Relegation Group
10/11/13
Daegu FC
Chunnam Dragons
0:1 (0:0)
Champions Group
10/11/13
Incheon United
Busan I´Park
1:2 (0:0)
Relegation Group
09/11/13
Gangwon FC
Daejeon Citizen
1:3 (1:1)
Champions Group
09/11/13
Ulsan Hyundai Horangi
Jeonbuk Hyundai Motors FC
2:0 (0:0)
Champions Group
03/11/13
Busan I´Park
Pohang Steelers
1:3 (1:1)
Champions Group
03/11/13
Incheon United
Ulsan Hyundai Horangi
0:1 (0:0)
Relegation Group
03/11/13
Seongnam Ilhwa Chunma
Gyeongnam FC
2:1 (2:0)
Relegation Group
03/11/13
Daejeon Citizen
Daegu FC
3:2 (1:2)
Champions Group
02/11/13
FC Seoul
Suwon Samsung Bluewings
2:1 (1:1)
Relegation Group
02/11/13
Chunnam Dragons
Jeju United
0:1 (0:0)
Meciuri programate
Champions Group
16/11/1314:00
Pohang Steelers
Jeonbuk Hyundai Motors FC
-
Relegation Group
16/11/1314:00
Gyeongnam FC
Gangwon FC
-
Relegation Group
17/11/1314:00
Jeju United
Daegu FC
-
Champions Group
17/11/1314:00
FC Seoul
Incheon United
-
Champions Group
17/11/1316:00
Busan I´Park
Suwon Samsung Bluewings
-
Relegation Group
17/11/1316:00
Daejeon Citizen
Seongnam Ilhwa Chunma
-
Champions Group
20/11/1319:00
FC Seoul
Jeonbuk Hyundai Motors FC
-
Relegation Group
23/11/1314:00
Seongnam Ilhwa Chunma
Daegu FC
-
Champions Group
23/11/1316:00
Suwon Samsung Bluewings
Ulsan Hyundai Horangi
-
Champions Group
23/11/1316:00
Jeonbuk Hyundai Motors FC
Incheon United
-
Champions Group
24/11/1314:00
FC Seoul
Busan I´Park
-
Relegation Group
24/11/1314:00
Jeju United
Gyeongnam FC
-
Relegation Group
24/11/1315:00
Chunnam Dragons
Gangwon FC
-
Champions Group
27/11/1314:00
Pohang Steelers
FC Seoul
-
Relegation Group
27/11/1319:00
Gyeongnam FC
Daejeon Citizen
-
Relegation Group
27/11/1319:00
Gangwon FC
Daegu FC
-
Relegation Group
27/11/1319:30
Chunnam Dragons
Seongnam Ilhwa Chunma
-
Champions Group
27/11/1319:30
Suwon Samsung Bluewings
Jeonbuk Hyundai Motors FC
-
Champions Group
27/11/1319:30
Busan I´Park
Ulsan Hyundai Horangi
-
Relegation Group
30/11/1314:00
Daegu FC
Gyeongnam FC
-
Relegation Group
30/11/1314:00
Gangwon FC
Jeju United
-
Relegation Group
30/11/1314:00
Daejeon Citizen
Chunnam Dragons
-
Clasamente.ro îţi prezintă programul meciurilor din Coreea de Sud. Orele de început ale meciurilor de fotbal din Coreea de Sud sunt afişate în fusul orar al României. Rezultate meciuri Coreea de Sud, program meciuri etapa trecută, etapa curentă şi etapa viitoare din Coreea de Sud.

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare