Coreea de Sud


CLASAMENTE FOTBAL


INTERNAŢIONAL


Alege ţara



Clasament Coreea de Sud

Preliminary round
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 Seongnam FC32104122003010101137
2 Jeonbuk Hyundai Motors FC32103122003110100027
3 FC Seoul32017222007110010156
4 Suwon FC31203221103210100015
5 Pohang Steelers31115410103321012114
6 Gwangju FC31115511001020114504
7 Suwon Samsung Bluewings311145211043100102-14
8 Ulsan Hyundai311123211021100102-14
9 Jeju United31024411003120021303
10 Sangju Sangmu310236110020200216-33
11 Jeonnam Dragons302134101000201134-12
12 Incheon United300328100102200226-60
Preliminary round
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 Seongnam FC32104122003010101137
2 Jeonbuk Hyundai Motors FC32103122003110100027
3 FC Seoul32017222007110010156
4 Suwon FC31203221103210100015
5 Pohang Steelers31115410103321012114
6 Gwangju FC31115511001020114504
7 Suwon Samsung Bluewings311145211043100102-14
8 Ulsan Hyundai311123211021100102-14
9 Jeju United31024411003120021303
10 Sangju Sangmu310236110020200216-33
11 Jeonnam Dragons302134101000201134-12
12 Incheon United300328100102200226-60
Rezultate
Champions Group
10/11/13
Suwon Samsung Bluewings
Pohang Steelers
1:2 (1:1)
Relegation Group
10/11/13
Jeju United
Seongnam Ilhwa Chunma
1:0 (1:0)
Relegation Group
10/11/13
Daegu FC
Chunnam Dragons
0:1 (0:0)
Champions Group
10/11/13
Incheon United
Busan I´Park
1:2 (0:0)
Relegation Group
09/11/13
Gangwon FC
Daejeon Citizen
1:3 (1:1)
Champions Group
09/11/13
Ulsan Hyundai Horangi
Jeonbuk Hyundai Motors FC
2:0 (0:0)
Champions Group
03/11/13
Busan I´Park
Pohang Steelers
1:3 (1:1)
Champions Group
03/11/13
Incheon United
Ulsan Hyundai Horangi
0:1 (0:0)
Relegation Group
03/11/13
Seongnam Ilhwa Chunma
Gyeongnam FC
2:1 (2:0)
Relegation Group
03/11/13
Daejeon Citizen
Daegu FC
3:2 (1:2)
Champions Group
02/11/13
FC Seoul
Suwon Samsung Bluewings
2:1 (1:1)
Relegation Group
02/11/13
Chunnam Dragons
Jeju United
0:1 (0:0)
Meciuri programate
Champions Group
16/11/1314:00
Pohang Steelers
Jeonbuk Hyundai Motors FC
-
Relegation Group
16/11/1314:00
Gyeongnam FC
Gangwon FC
-
Relegation Group
17/11/1314:00
Jeju United
Daegu FC
-
Champions Group
17/11/1314:00
FC Seoul
Incheon United
-
Champions Group
17/11/1316:00
Busan I´Park
Suwon Samsung Bluewings
-
Relegation Group
17/11/1316:00
Daejeon Citizen
Seongnam Ilhwa Chunma
-
Champions Group
20/11/1319:00
FC Seoul
Jeonbuk Hyundai Motors FC
-
Relegation Group
23/11/1314:00
Seongnam Ilhwa Chunma
Daegu FC
-
Champions Group
23/11/1316:00
Suwon Samsung Bluewings
Ulsan Hyundai Horangi
-
Champions Group
23/11/1316:00
Jeonbuk Hyundai Motors FC
Incheon United
-
Champions Group
24/11/1314:00
FC Seoul
Busan I´Park
-
Relegation Group
24/11/1314:00
Jeju United
Gyeongnam FC
-
Relegation Group
24/11/1315:00
Chunnam Dragons
Gangwon FC
-
Champions Group
27/11/1314:00
Pohang Steelers
FC Seoul
-
Relegation Group
27/11/1319:00
Gyeongnam FC
Daejeon Citizen
-
Relegation Group
27/11/1319:00
Gangwon FC
Daegu FC
-
Relegation Group
27/11/1319:30
Chunnam Dragons
Seongnam Ilhwa Chunma
-
Champions Group
27/11/1319:30
Suwon Samsung Bluewings
Jeonbuk Hyundai Motors FC
-
Champions Group
27/11/1319:30
Busan I´Park
Ulsan Hyundai Horangi
-
Relegation Group
30/11/1314:00
Daegu FC
Gyeongnam FC
-
Relegation Group
30/11/1314:00
Gangwon FC
Jeju United
-
Relegation Group
30/11/1314:00
Daejeon Citizen
Chunnam Dragons
-
Clasamente.ro îţi prezintă programul meciurilor din Coreea de Sud. Orele de început ale meciurilor de fotbal din Coreea de Sud sunt afişate în fusul orar al României. Rezultate meciuri Coreea de Sud, program meciuri etapa trecută, etapa curentă şi etapa viitoare din Coreea de Sud.

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare