Chile


CLASAMENTE FOTBAL


Alege ţara



Clasament Chile

Clasament Chile


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Universidad Católica 27 54 15 9 3 35 23 12
2 Univ de Concepcion 27 52 16 4 7 39 27 12
3 Univ de Chile 27 50 16 2 9 41 35 6
4 Antofagasta 27 48 13 9 5 44 31 13
5 Unión La Calera 27 42 13 3 11 37 34 3
6 CD Huachipato 27 39 10 9 8 38 25 13
7 Colo Colo 27 39 11 6 10 38 35 3
8 Unión Española 27 38 9 11 7 40 38 2
9 O'Higgins 27 35 10 5 12 33 38 -5
10 Audax Italiano 27 31 7 10 10 35 33 2
11 Curicó Unido 27 31 7 10 10 31 34 -3
12 CD Palestino 27 28 6 10 11 38 42 -4
13 Deportes Iquique 27 28 6 10 11 32 40 -8
14 Everton Viña del Mar 27 27 7 6 14 32 41 -9
15 San Luis Quillota 27 23 5 8 14 22 42 -20
16 Deportes Temuco 27 22 4 10 13 25 42 -17

Clasament Chile


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Universidad Católica 27 54 15 9 3 35 23 12
2 Univ de Concepcion 27 52 16 4 7 39 27 12
3 Univ de Chile 27 50 16 2 9 41 35 6
4 Antofagasta 27 48 13 9 5 44 31 13
5 Unión La Calera 27 42 13 3 11 37 34 3
6 CD Huachipato 27 39 10 9 8 38 25 13
7 Colo Colo 27 39 11 6 10 38 35 3
8 Unión Española 27 38 9 11 7 40 38 2
9 O'Higgins 27 35 10 5 12 33 38 -5
10 Audax Italiano 27 31 7 10 10 35 33 2
11 Curicó Unido 27 31 7 10 10 31 34 -3
12 CD Palestino 27 28 6 10 11 38 42 -4
13 Deportes Iquique 27 28 6 10 11 32 40 -8
14 Everton Viña del Mar 27 27 7 6 14 32 41 -9
15 San Luis Quillota 27 23 5 8 14 22 42 -20
16 Deportes Temuco 27 22 4 10 13 25 42 -17
29.10.2018
00:00 Deportes Temuco 1-2 Curicó Unido
28.10.2018
21:30 Audax Italiano 1-1 Colo Colo
19:00 Everton Viña del Mar 3-2 Antofagasta
16:00 CD Palestino 5-1 Deportes Iquique
01:15 CD Huachipato 0-1 O'Higgins
27.10.2018
20:00 Unión La Calera 0-1 San Luis Quillota
17:00 Univ de Chile 2-0 Universidad Católica
01:00 Univ de Concepcion 1-0 Unión Española
22.10.2018
01:00 Univ de Chile 2-0 Everton Viña del Mar
21.10.2018
20:00 Antofagasta 1-1 Audax Italiano
17:00 Deportes Iquique 2-2 San Luis Quillota
01:00 Universidad Católica 1-0 Univ de Concepcion
02.11.2018
22:00 O'Higgins - Univ de Concepcion
03.11.2018
16:00 Deportes Iquique - CD Huachipato
19:00 Deportes Temuco - Audax Italiano
04.11.2018
00:00 Unión Española - Everton Viña del Mar
19:00 Antofagasta - Universidad Católica
21:30 Curicó Unido - Unión La Calera
05.11.2018
00:00 Colo Colo - CD Palestino
10.11.2018
21:00 San Luis Quillota - Univ de Chile
24.11.2018
21:00 Antofagasta - Unión Española
21:00 Audax Italiano - Curicó Unido
21:00 CD Huachipato - Colo Colo
21:00 Everton Viña del Mar - CD Palestino
Clasamente.ro îţi prezintă programul meciurilor din Chile. Orele de început ale meciurilor de fotbal din Chile sunt afişate în fusul orar al României. Rezultate meciuri Chile, program meciuri etapa trecută, etapa curentă şi etapa viitoare din Chile.

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare