Chile


CLASAMENTE FOTBAL


Alege ţara



Clasament Chile

Clasament Chile


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Universidad Católica 23 48 13 9 1 33 18 15
2 Univ de Concepcion 23 46 14 4 5 35 25 10
3 Antofagasta 23 43 12 7 4 39 26 13
4 Unión La Calera 23 42 13 3 7 37 26 11
5 Univ de Chile 23 38 12 2 9 33 34 -1
6 Colo Colo 23 36 11 3 9 35 31 4
7 Unión Española 23 31 7 10 6 35 34 1
8 CD Huachipato 23 30 7 9 7 29 22 7
9 O'Higgins 23 27 8 3 12 28 35 -7
10 Audax Italiano 23 26 6 8 9 29 30 -1
11 Deportes Iquique 23 24 5 9 9 27 29 -2
12 Curicó Unido 23 24 5 9 9 25 30 -5
13 CD Palestino 23 23 5 8 10 30 36 -6
14 Deportes Temuco 23 22 4 10 9 22 35 -13
15 Everton Viña del Mar 23 21 5 6 12 27 34 -7
16 San Luis Quillota 23 18 4 6 13 16 35 -19

Clasament Chile


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Universidad Católica 23 48 13 9 1 33 18 15
2 Univ de Concepcion 23 46 14 4 5 35 25 10
3 Antofagasta 23 43 12 7 4 39 26 13
4 Unión La Calera 23 42 13 3 7 37 26 11
5 Univ de Chile 23 38 12 2 9 33 34 -1
6 Colo Colo 23 36 11 3 9 35 31 4
7 Unión Española 23 31 7 10 6 35 34 1
8 CD Huachipato 23 30 7 9 7 29 22 7
9 O'Higgins 23 27 8 3 12 28 35 -7
10 Audax Italiano 23 26 6 8 9 29 30 -1
11 Deportes Iquique 23 24 5 9 9 27 29 -2
12 Curicó Unido 23 24 5 9 9 25 30 -5
13 CD Palestino 23 23 5 8 10 30 36 -6
14 Deportes Temuco 23 22 4 10 9 22 35 -13
15 Everton Viña del Mar 23 21 5 6 12 27 34 -7
16 San Luis Quillota 23 18 4 6 13 16 35 -19
23.09.2018
22:30 Colo Colo 3-4 Antofagasta
20:00 Curicó Unido 1-0 O'Higgins
17:00 Univ de Concepcion 3-1 Univ de Chile
01:00 Universidad Católica 2-1 San Luis Quillota
22.09.2018
22:30 Unión La Calera 0-4 Everton Viña del Mar
20:00 Audax Italiano 3-1 Deportes Iquique
17:00 CD Palestino 1-1 Unión Española
01:00 Deportes Temuco 0-4 CD Huachipato
02.09.2018
22:30 CD Huachipato 1-0 Curicó Unido
20:00 Antofagasta 1-0 CD Palestino
17:00 Everton Viña del Mar 4-2 Colo Colo
01:00 Univ de Concepcion 2-1 Unión La Calera
29.09.2018
21:00 Antofagasta - Univ de Concepcion
21:00 Deportes Iquique - Deportes Temuco
21:00 Everton Viña del Mar - Audax Italiano
21:00 O'Higgins - CD Palestino
21:00 San Luis Quillota - CD Huachipato
21:00 Unión Española - Curicó Unido
21:00 Univ de Chile - Unión La Calera
21:00 Universidad Católica - Colo Colo
06.10.2018
21:00 Audax Italiano - Unión La Calera
21:00 CD Huachipato - Universidad Católica
21:00 CD Palestino - Univ de Chile
21:00 Colo Colo - Unión Española
Clasamente.ro îţi prezintă programul meciurilor din Chile. Orele de început ale meciurilor de fotbal din Chile sunt afişate în fusul orar al României. Rezultate meciuri Chile, program meciuri etapa trecută, etapa curentă şi etapa viitoare din Chile.

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare