Belarus


CLASAMENTE FOTBAL


INTERNAŢIONAL


Alege ţara



Clasament Belarus

Preliminary round
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 BATE Borisov221561461211650204119112683451
2 Dinamo Minsk22154333811911225116321132549
3 Naftan Novopolotsk22107530201154212101153318101037
4 Shakhter Soligorsk2295820201162315711335513032
5 FK Gomel2288621211153314131135378032
6 Torpedo-BelAZ Zhodino2287721201162313911254811131
7 Neman Grodno227692524112451112115241412127
8 FK Minsk2282122326114161013114161313-326
9 Slutsk2274111526114438811308718-1125
10 Dynamo Brest2264122352114251323112271029-2922
11 Belshina Bobruisk2246122838112271617112451221-1018
12 Dnepr Mogilev22191211291104761511155514-1812
Champions Group
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 BATE Borisov2515914915136702151292128103454
2 Dinamo Minsk2515643513139222410126421132251
3 Shakhter Soligorsk251258272112723177135351014641
4 Naftan Novopolotsk25118637251365219131253418121241
5 Torpedo-BelAZ Zhodino259972523127231510132741013236
6 FK Gomel25889232912534141413355915-632
Relegation Group
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 FK Minsk25103123030135261315125161715033
2 Slutsk2585121728135539812309820-1129
3 Neman Grodno2578102829132561417125341412-129
4 Belshina Bobruisk2567123240123271818133551422-825
5 Dynamo Brest2564152355124261324132291031-3222
6 Dnepr Mogilev252101314321214771513166717-1816
Preliminary round
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 BATE Borisov221561461211650204119112683451
2 Dinamo Minsk22154333811911225116321132549
3 Naftan Novopolotsk22107530201154212101153318101037
4 Shakhter Soligorsk2295820201162315711335513032
5 FK Gomel2288621211153314131135378032
6 Torpedo-BelAZ Zhodino2287721201162313911254811131
7 Neman Grodno227692524112451112115241412127
8 FK Minsk2282122326114161013114161313-326
9 Slutsk2274111526114438811308718-1125
10 Dynamo Brest2264122352114251323112271029-2922
11 Belshina Bobruisk2246122838112271617112451221-1018
12 Dnepr Mogilev22191211291104761511155514-1812
Champions Group
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 BATE Borisov2515914915136702151292128103454
2 Dinamo Minsk2515643513139222410126421132251
3 Shakhter Soligorsk251258272112723177135351014641
4 Naftan Novopolotsk25118637251365219131253418121241
5 Torpedo-BelAZ Zhodino259972523127231510132741013236
6 FK Gomel25889232912534141413355915-632
Relegation Group
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 FK Minsk25103123030135261315125161715033
2 Slutsk2585121728135539812309820-1129
3 Neman Grodno2578102829132561417125341412-129
4 Belshina Bobruisk2567123240123271818133551422-825
5 Dynamo Brest2564152355124261324132291031-3222
6 Dnepr Mogilev252101314321214771513166717-1816
Rezultate
10/11/13
Slavia Mozir
FK Minsk
1:2 (0:0)
10/11/13
Belshina Bobruisk
Dynamo Brest
0:4 (0:0)
10/11/13
Neman Grodno
FK Gomel
1:2 (0:0)
09/11/13
Naftan Novopolotsk
Dnepr Mogilev
1:0 (1:0)
09/11/13
Shakhter Soligorsk
Dinamo Minsk
0:0
09/11/13
Torpedo-BelAZ Zhodino
BATE Borisov
1:3 (0:2)
03/11/13
FK Minsk
Belshina Bobruisk
2:3 (1:3)
03/11/13
Dnepr Mogilev
Slavia Mozir
0:1 (0:0)
03/11/13
BATE Borisov
Shakhter Soligorsk
2:2 (1:1)
02/11/13
Dinamo Minsk
Neman Grodno
1:2 (1:1)
02/11/13
Dynamo Brest
Naftan Novopolotsk
1:1 (1:0)
02/11/13
FK Gomel
Torpedo-BelAZ Zhodino
1:2 (0:2)
Meciuri programate
23/11/13
Dinamo Minsk
BATE Borisov
-
23/11/13
FK Gomel
Shakhter Soligorsk
-
23/11/13
Neman Grodno
Torpedo-BelAZ Zhodino
-
23/11/13
Naftan Novopolotsk
Slavia Mozir
-
23/11/13
Dnepr Mogilev
Belshina Bobruisk
-
23/11/13
Dynamo Brest
FK Minsk
-
Clasamente.ro îţi prezintă programul meciurilor din Belarus. Orele de început ale meciurilor de fotbal din Belarus sunt afişate în fusul orar al României. Rezultate meciuri Belarus, program meciuri etapa trecută, etapa curentă şi etapa viitoare din Belarus.

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare