Argentina


CLASAMENTE FOTBAL


Alege ţara



Clasament Apertura Argentina

Clasament Argentina


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Racing Club 10 23 7 2 1 18 7 11
2 Atlético Tucumán 9 19 5 4 0 18 9 9
3 Defensa y Justicia 8 18 5 3 0 10 4 6
4 Unión Santa Fe 10 18 5 3 2 11 7 4
5 CA Huracán 9 17 5 2 2 13 8 5
6 Vélez Sársfield 10 17 5 2 3 10 10 0
7 River Plate 9 16 4 4 1 13 4 9
8 Godoy Cruz 10 16 5 1 4 10 7 3
9 Boca Juniors 10 15 4 3 3 11 9 2
10 CA Aldosivi 10 15 5 0 5 9 9 0
11 Gimnasia La Plata 10 14 4 2 4 8 8 0
12 Independiente 9 13 3 4 2 15 12 3
13 CA Banfield 10 13 3 4 3 8 10 -2
14 Colon Santa Fe 10 12 3 3 4 11 14 -3
15 Newell's Old Boys 10 11 3 2 5 10 10 0
16 Estudiantes La Plata 9 11 3 2 4 9 9 0
17 Talleres Córdoba 10 11 3 2 5 9 9 0
18 CA Tigre 10 11 2 5 3 10 14 -4
19 Rosario Central 9 11 3 2 4 6 10 -4
20 San Lorenzo 9 10 2 4 3 12 14 -2
21 San Martín Tucumán 9 8 1 5 3 5 9 -4
22 San Martín San Juan 9 8 2 2 5 10 15 -5
23 Belgrano Córdoba 10 8 1 5 4 4 10 -6
24 CA Lanús 10 7 1 4 5 9 17 -8
25 Patronato Paraná 10 7 2 1 7 8 17 -9
26 Argentinos Juniors 9 6 1 3 5 2 7 -5

Clasament Argentina


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Racing Club 10 23 7 2 1 18 7 11
2 Atlético Tucumán 9 19 5 4 0 18 9 9
3 Defensa y Justicia 8 18 5 3 0 10 4 6
4 Unión Santa Fe 10 18 5 3 2 11 7 4
5 CA Huracán 9 17 5 2 2 13 8 5
6 Vélez Sársfield 10 17 5 2 3 10 10 0
7 River Plate 9 16 4 4 1 13 4 9
8 Godoy Cruz 10 16 5 1 4 10 7 3
9 Boca Juniors 10 15 4 3 3 11 9 2
10 CA Aldosivi 10 15 5 0 5 9 9 0
11 Gimnasia La Plata 10 14 4 2 4 8 8 0
12 Independiente 9 13 3 4 2 15 12 3
13 CA Banfield 10 13 3 4 3 8 10 -2
14 Colon Santa Fe 10 12 3 3 4 11 14 -3
15 Newell's Old Boys 10 11 3 2 5 10 10 0
16 Estudiantes La Plata 9 11 3 2 4 9 9 0
17 Talleres Córdoba 10 11 3 2 5 9 9 0
18 CA Tigre 10 11 2 5 3 10 14 -4
19 Rosario Central 9 11 3 2 4 6 10 -4
20 San Lorenzo 9 10 2 4 3 12 14 -2
21 San Martín Tucumán 9 8 1 5 3 5 9 -4
22 San Martín San Juan 9 8 2 2 5 10 15 -5
23 Belgrano Córdoba 10 8 1 5 4 4 10 -6
24 CA Lanús 10 7 1 4 5 9 17 -8
25 Patronato Paraná 10 7 2 1 7 8 17 -9
26 Argentinos Juniors 9 6 1 3 5 2 7 -5
30.10.2018
01:00 San Martín San Juan 0-1 Defensa y Justicia
29.10.2018
23:00 Newell's Old Boys 2-0 Argentinos Juniors
00:00 Atlético Tucumán 4-2 Independiente
28.10.2018
21:45 CA Banfield 0-2 Estudiantes La Plata
19:30 Vélez Sársfield 1-0 Belgrano Córdoba
17:15 Patronato Paraná 2-1 Rosario Central
15:00 Racing Club 2-1 San Lorenzo
01:30 Talleres Córdoba 0-0 San Martín Tucumán
01:30 Unión Santa Fe 0-3 Godoy Cruz
27.10.2018
22:15 Gimnasia La Plata 2-1 Boca Juniors
20:00 River Plate 1-0 CA Aldosivi
02:05 CA Huracán 3-2 Colon Santa Fe
02.11.2018
23:00 Belgrano Córdoba - Gimnasia La Plata
03.11.2018
01:00 Unión Santa Fe - Patronato Paraná
17:15 Rosario Central - Colon Santa Fe
19:30 Godoy Cruz - Atlético Tucumán
21:45 Estudiantes La Plata - River Plate
04.11.2018
00:00 Boca Juniors - CA Tigre
15:00 Argentinos Juniors - Independiente
17:15 CA Aldosivi - CA Banfield
19:30 San Lorenzo - Talleres Córdoba
21:45 Racing Club - Newell's Old Boys
05.11.2018
00:00 San Martín Tucumán - San Martín San Juan
23:00 Defensa y Justicia - Vélez Sársfield
Clasamente.ro îţi prezintă programul meciurilor din Apertura Argentina. Orele de început ale meciurilor de fotbal din Apertura Argentina sunt afişate în fusul orar al României. Rezultate meciuri Apertura Argentina, program meciuri etapa trecută, etapa curentă şi etapa viitoare din Apertura Argentina.

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare