Argentina


CLASAMENTE FOTBAL


INTERNAŢIONAL


Alege ţara



Clasament Apertura Argentina

Zone B
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 Lanús97111754400815311941222
2 Estudiantes (La Plata)96121675311104430163919
3 Atlético Tucumán96121495410103420246519
4 Huracán9522137531184421153617
5 San Martín (San Juan)94411410531174413076416
6 Racing Club9432222042208652121414215
7 Boca Juniors9423106430193512213414
8 Defensa y Justicia941419115212106420295813
9 Aldosivi924312155221107402228-310
10 Unión (Santa Fe)923414184112711512277-49
11 Temperley9234812512234411258-49
12 Tigre91441415411297503258-17
13 Newell's Old Boys914413174130835014514-47
14 Atlético Rafaela911772240044115113311-154
15 Argentinos Juniors90365215023212401339-163
Zone A
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 Godoy Cruz96211884310935311951020
2 Rosario Central9531157532095421162818
3 Arsenal9513116430162521254516
4 Gimnasia (La Plata)95131010431052520358016
5 Independiente9432128531185412143415
6 San Lorenzo94321313430187513156015
7 Colón (Santa Fe)941416195302984112711-313
8 Vélez Sársfield94051415420268520387-112
9 Patronato933313145320744013610-112
10 Quilmes924314174121875122610-310
11 Club Atlético River Plate923415165221844013712-19
12 Banfield91531114512278403146-38
13 Olimpo9225712421154501428-58
14 Belgrano921611164211855005311-57
15 Sarmiento9135513513145400418-86
Zone B
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 Lanús97111754400815311941222
2 Estudiantes (La Plata)96121675311104430163919
3 Atlético Tucumán96121495410103420246519
4 Huracán9522137531184421153617
5 San Martín (San Juan)94411410531174413076416
6 Racing Club9432222042208652121414215
7 Boca Juniors9423106430193512213414
8 Defensa y Justicia941419115212106420295813
9 Aldosivi924312155221107402228-310
10 Unión (Santa Fe)923414184112711512277-49
11 Temperley9234812512234411258-49
12 Tigre91441415411297503258-17
13 Newell's Old Boys914413174130835014514-47
14 Atlético Rafaela911772240044115113311-154
15 Argentinos Juniors90365215023212401339-163
Zone A
TotalHomeAway
PozEchipaMVEÎGMGPMVEÎGMGPMVEÎGMGP+/-Pct
1 Godoy Cruz96211884310935311951020
2 Rosario Central9531157532095421162818
3 Arsenal9513116430162521254516
4 Gimnasia (La Plata)95131010431052520358016
5 Independiente9432128531185412143415
6 San Lorenzo94321313430187513156015
7 Colón (Santa Fe)941416195302984112711-313
8 Vélez Sársfield94051415420268520387-112
9 Patronato933313145320744013610-112
10 Quilmes924314174121875122610-310
11 Club Atlético River Plate923415165221844013712-19
12 Banfield91531114512278403146-38
13 Olimpo9225712421154501428-58
14 Belgrano921611164211855005311-57
15 Sarmiento9135513513145400418-86
Rezultate
Torneo Inicial
11/11/13
Lanús
Arsenal
2:0 (0:0)
Torneo Inicial
10/11/13
Boca Juniors
Tigre
2:1 (0:1)
Torneo Inicial
10/11/13
Atletico Belgrano
Colón (Santa Fe)
2:0 (2:0)
Torneo Inicial
10/11/13
Racing Club
Argentinos Juniors
0:1 (0:0)
Torneo Inicial
10/11/13
Vélez Sársfield
River Plate
0:0
Torneo Inicial
09/11/13
Olimpo
Quilmes
0:1 (0:0)
Torneo Inicial
09/11/13
All Boys
Gimnasia (La Plata)
2:1 (1:0)
Torneo Inicial
09/11/13
Estudiantes (La Plata)
Rosario Central
1:1 (0:0)
Torneo Inicial
09/11/13
Newell's Old Boys
San Lorenzo
1:1 (1:1)
Torneo Inicial
08/11/13
Atlético Rafaela
Godoy Cruz
3:1 (2:0)
Torneo Inicial
03/11/13
Tigre
Lanús
2:3 (0:1)
Torneo Inicial
03/11/13
Quilmes
Vélez Sársfield
1:1 (1:0)
Torneo Inicial
03/11/13
San Lorenzo
Boca Juniors
1:0 (0:0)
Torneo Inicial
03/11/13
River Plate
Estudiantes (La Plata)
1:2 (1:2)
Torneo Inicial
02/11/13
Argentinos Juniors
Olimpo
4:0 (2:0)
Torneo Inicial
02/11/13
Rosario Central
Atlético Rafaela
3:2 (0:1)
Torneo Inicial
02/11/13
Godoy Cruz
Atletico Belgrano
1:1 (0:1)
Torneo Inicial
02/11/13
Gimnasia (La Plata)
Racing Club
1:3 (1:2)
Torneo Inicial
01/11/13
Arsenal
All Boys
1:1 (1:0)
Torneo Inicial
01/11/13
Colón (Santa Fe)
Newell's Old Boys
2:2 (1:0)
Meciuri programate
Torneo Inicial
15/11/1318:00
Colón (Santa Fe)
Atlético Rafaela
-
Torneo Inicial
15/11/1320:20
Gimnasia (La Plata)
Argentinos Juniors
-
Torneo Inicial
16/11/1317:10
All Boys
Lanús
-
Torneo Inicial
16/11/1318:00
Quilmes
Racing Club
-
Torneo Inicial
16/11/1319:10
Godoy Cruz
Estudiantes (La Plata)
-
Torneo Inicial
16/11/1320:20
San Lorenzo
Atletico Belgrano
-
Torneo Inicial
17/11/1317:00
Rosario Central
Vélez Sársfield
-
Torneo Inicial
17/11/1318:15
River Plate
Olimpo
-
Torneo Inicial
17/11/1321:15
Arsenal
Boca Juniors
-
Torneo Inicial
18/11/1321:15
Tigre
Newell's Old Boys
-
Torneo Inicial
24/11/13
Racing Club
River Plate
-
Torneo Inicial
24/11/13
Olimpo
Rosario Central
-
Torneo Inicial
24/11/13
Vélez Sársfield
Godoy Cruz
-
Torneo Inicial
24/11/13
Estudiantes (La Plata)
Colón (Santa Fe)
-
Torneo Inicial
24/11/13
Atlético Rafaela
San Lorenzo
-
Torneo Inicial
24/11/13
Lanús
Gimnasia (La Plata)
-
Torneo Inicial
24/11/13
Boca Juniors
All Boys
-
Torneo Inicial
24/11/13
Atletico Belgrano
Tigre
-
Torneo Inicial
24/11/13
Newell's Old Boys
Arsenal
-
Torneo Inicial
24/11/13
Argentinos Juniors
Quilmes
-
Clasamente.ro îţi prezintă programul meciurilor din Apertura Argentina. Orele de început ale meciurilor de fotbal din Apertura Argentina sunt afişate în fusul orar al României. Rezultate meciuri Apertura Argentina, program meciuri etapa trecută, etapa curentă şi etapa viitoare din Apertura Argentina.

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare