Africa de Sud


CLASAMENTE FOTBAL


Alege ţara



Clasament Africa de Sud

Clasament South Africa


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Bidvest Wits 20 37 11 4 5 29 17 12
2 Mamelodi Sundowns 17 34 9 7 1 22 11 11
3 Orlando Pirates 19 33 8 9 2 27 18 9
4 Cape Town City 19 30 8 6 5 29 22 7
5 Bloemfontein Celtic 20 29 8 5 7 23 21 2
6 SuperSport United 19 29 8 5 6 20 18 2
7 Kaizer Chiefs 20 28 7 7 6 24 19 5
8 Polokwane City 18 27 7 6 5 23 22 1
9 Highlands Park 20 25 5 10 5 24 23 1
10 Golden Arrows 20 24 5 9 6 20 21 -1
11 AmaZulu FC 20 23 8 5 7 23 24 -1
12 Black Leopards 19 20 5 5 9 18 28 -10
13 Chippa United 20 19 4 7 9 16 22 -6
14 Baroka FC 20 18 3 9 8 16 22 -6
15 Free State Stars 19 16 4 4 11 15 31 -16
16 Maritzburg United 20 14 2 8 10 9 19 -10

Clasament South Africa


GeneralAcasaDeplasare
Pos. Team GP Pts W D L GF GA +/- Form
1 Bidvest Wits 20 37 11 4 5 29 17 12
2 Mamelodi Sundowns 17 34 9 7 1 22 11 11
3 Orlando Pirates 19 33 8 9 2 27 18 9
4 Cape Town City 19 30 8 6 5 29 22 7
5 Bloemfontein Celtic 20 29 8 5 7 23 21 2
6 SuperSport United 19 29 8 5 6 20 18 2
7 Kaizer Chiefs 20 28 7 7 6 24 19 5
8 Polokwane City 18 27 7 6 5 23 22 1
9 Highlands Park 20 25 5 10 5 24 23 1
10 Golden Arrows 20 24 5 9 6 20 21 -1
11 AmaZulu FC 20 23 8 5 7 23 24 -1
12 Black Leopards 19 20 5 5 9 18 28 -10
13 Chippa United 20 19 4 7 9 16 22 -6
14 Baroka FC 20 18 3 9 8 16 22 -6
15 Free State Stars 19 16 4 4 11 15 31 -16
16 Maritzburg United 20 14 2 8 10 9 19 -10
10.02.2019
14:30 Baroka FC 2-2 Bloemfontein Celtic
14:30 Golden Arrows 2-3 SuperSport United
09.02.2019
19:15 AmaZulu FC 1-0 Cape Town City
17:00 Free State Stars 0-2 Chippa United
14:40 Kaizer Chiefs 1-1 Orlando Pirates
14:30 Highlands Park 2-1 Bidvest Wits
08.02.2019
19:00 Maritzburg United 3-1 Polokwane City
06.02.2019
18:30 Mamelodi Sundowns 3-0 Black Leopards
03.02.2019
14:30 Baroka FC 1-1 Chippa United
14:30 Bloemfontein Celtic 3-0 Black Leopards
02.02.2019
19:15 Free State Stars P-P Polokwane City
14:30 Golden Arrows 2-1 Highlands Park
20.02.2019
18:30 Mamelodi Sundowns - Polokwane City
22.02.2019
19:00 Chippa United - Golden Arrows
23.02.2019
14:30 Polokwane City - Kaizer Chiefs
17:00 SuperSport United - Baroka FC
19:15 Bidvest Wits - Mamelodi Sundowns
19:15 Orlando Pirates - AmaZulu FC
24.02.2019
14:30 Black Leopards - Highlands Park
14:30 Bloemfontein Celtic - Free State Stars
14:30 Cape Town City - Maritzburg United
26.02.2019
14:30 SuperSport United - Orlando Pirates
27.02.2019
19:30 Mamelodi Sundowns - Cape Town City
01.03.2019
20:00 Maritzburg United - AmaZulu FC
Clasamente.ro îţi prezintă programul meciurilor din Africa de Sud. Orele de început ale meciurilor de fotbal din Africa de Sud sunt afişate în fusul orar al României. Rezultate meciuri Africa de Sud, program meciuri etapa trecută, etapa curentă şi etapa viitoare din Africa de Sud.

Semnificaţie culori

 Liga Campionilor
 Calificări în Liga Campionilor
 Liga Europa
 Play Off / Baraj
 Turneu Final
 Retrogradare